Trwają zapisy na 14. Bieg Trzech Kopców

9 września, o godz. 12.00 wystartowały zapisy internetowe do jednego z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń biegowych w Krakowie. 14. edycja Biegu Trzech Kopców zaplanowana jest na 3 października.

Uczestnicy będą mieli do pokonania 13-kilometrową trasę pomiędzy trzema krakowskimi kopcami – Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego. Prawie 1/4 biegu prowadzi ścieżkami o nieutwardzonej nawierzchni. Różnica poziomów sięga 160 m. Ze względu na zróżnicowanie terenu w klasyfikacji międzynarodowej bieg został zaliczony jako „anglosaski”, w którym trasa prowadzi raz w górę raz w dół, w odróżnieniu od wersji „alpejskiej”, gdzie trasa w przeważającej części tylko się wznosi.

Wszędzie na trasie można się przekonać, że Kraków oferuje nie tylko zabytki i nowoczesną infrastrukturę, ale również urokliwe krajobrazy i naturalną przyrodę. Co ciekawe, jest to jedyny w Polsce bieg górski, który wiedzie przez centrum dużego miasta.

Start zapisów internetowych i limit startujących

Zapisy internetowe rozpoczęły się 9 września, o godz. 12.00. Ustalony został limit startujących, który wynosi 2000 uczestników.

Szczegóły na stronie internetowej zis.krakow.pl.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności