Sporty drużynowe rządzą w Krakowie

Artykuł sponsorowany

Wakacje już za nami, a jesień wcale nie musi być nudna. Zwłaszcza w Krakowie, gdzie kibice mają możliwość śledzenia na żywo meczów wielu dyscyplin sportowych na najwyższym poziomie rozgrywkowym.

Co jakiś czas sporządzane są w formie rankingu i zestawienia listy najbardziej sportowych miast w Polsce. Brane są pod uwagę kluby sportowe reprezentujące dane miasto na najwyższych szczeblach rozgrywkowych. Jaki ranking wzięlibyśmy pod uwagę, to na podium, a często i na pierwszym miejscu jest Kraków! I trudno się dziwić, co pokażemy w krótkim zestawieniu drużyn sportowych z Grodu Kraka.

Święta wojna? Raczej rywalizacja

Trudno nie zacząć od piłki nożnej, które jest najpopularniejsza. I to pod każdym względem. Największa oglądalność, najwięcej pieniędzy, największe budżety, najchętniej wybierana przez graczy zakładów bukmacherskich i liczne bonusy powitalne. Futbol koncentruje na siebie główną uwagę. I w Krakowie mają to szczęście, że klubów piłkarskich jest bez liku, ale w Ekstraklasie grają aż dwie. Obecnie tylko Poznań może się równać ze stolicą Małopolski. Wisła i Cracovia to kawał historii piłki nożnej klubowej w Polsce. Nawet, gdy oba kluby przeżywają gorsze chwile, to nie tracą swojej popularności. Oba kluby marzą też o sukcesach, bo Wisła swoje lepsze czasy miała dekadę temu, a „Pasy” zdobywając Puchar Polski tylko rozbudziły apetyty. Czy w tym sezonie może być dobrze? Jak na razie Wisła plasuje się w czołówce Ekstraklasy, a Cracovia po początkowym, słabym starcie pnie się w ligowej tabeli. 

Tradycja wielosekcyjności klubów

Wisła i Cracovia to kluby wielosekcyjne, co w przeszłości i nie tylko owocowało triumfami w innych dyscyplinach, niż piłka nożna. Dużo więcej sukcesów notowała hokejowa drużyna Cracovii, która w ostatnich latach toczyła bitwy i wojnę z GKS Tychy. Ostatnio dominację obu drużyn przełamał JKH GKS Jastrzębie. Typy na hokej w nowym sezonie będą bardzo ciekawe, bo walka o mistrzostwo będzie zacięta. „Pasy” chcę jednak wrócić do dominacji na lodowej tafli, bo tradycje hokeja w Krakowie są bardzo bogate. Podobnie zresztą, jak… rugby. Całkiem niedawno 115 (!) lat skończył klub Juvenia Kraków. A klub ten to nie tylko rugby, ale i szachy, tak w drodze ciekawostki. 

Inne sporty też są

Jakie jeszcze drużyny kibice sportu mogą podziwiać w Krakowie? Jest koszykówka kobiet, która w wykonaniu zawodniczek Wisły przyniosła wiele emocjonujących momentów i grę na europejskich salonach. Jest tenis stołowy w wykonaniu Bronowianki, są też kluby piłkarskie grające w niższych ligach, jak choćby Garbarnia czy Hutnik, mające niezwykle ciekawą i bogatą przeszłość. A przecież w Krakowie chodzenie na mecze żużla, futbolu amerykańskiego, piłki ręcznej, czy hokeja na lodzie w wykonaniu kobiet. Tak, jak Kraków jest bardzo bogatym kulturowo czy turystycznie miastem, tak i w dziedzinie sportu jest historia, ale i teraźniejszość jest powodem do dumy. Tak, jak wspominaliśmy na początku Kraków rywalizuje z takimi ośrodkami miejskimi, jak Wrocław, Warszawa, Trójmiasto, czy Szczecin o miano najbardziej usportowionego miasta. Stolica polskiego sportu? Czemu nie!

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności