Przed nami Dni Dzielnicy IV Prądnik Biały

Materiały prasowe

Tegoroczne Dni Dzielnicy IV to dwa dni bezpłatnych warsztatów, koncertów, pokazów i aktywności skierowanych zarówno do małych jak i dużych mieszkańców Prądnika Białego. To doskonała okazja na aktywne spędzenie czasu i poznanie bliżej swoich sąsiadów. Wydarzenie odbędzie się 4-5 września 2021r. Do wspólnego świętowania zapraszają: Przewodniczący Rady i Zarządu Dzielnicy IV Prądnik Biały – Dominik Franczak, Rada i Zarząd Dzielnicy IV Prądnik Biały, Radna Miasta Krakowa Teodozja Maliszewska, Radny Miasta Krakowa Jakub Kosek oraz Centrum Kultury Dworek Białopradnicki. Początek w sobotę o godz. 13:00.

Dwudniowe święto rozpoczynamy w sobotę 4 września o godzinie 13.00 pokazami Straży Pożarnej i Policji dla dzieci. Równolegle odbywać się będzie Komiksowy spacer po Prądniku Białym na który zapraszamy wszystkich mieszkańców dzielnicy.

O godzinie 15.00 zapraszamy na scenę plenerową rodziny z dziećmi na spektakl teatralny z muzyką na żywo pt.  „Plum i Bulb, czyli problemy z wodą” w wykonaniu Teatru Chrząszcz. Pocieszny Agent Specjalnej Troski (o Środowisko) wyposażony jedynie w pistolet na wodę wyrusza na misję badawczą wyjątkowym pojazdem – batyskafem, z którego zamiast spalin lecą bańki mydlane.

Między godziną 16.00 a 18.00 odbywać się będą zabawy plastyczne oraz gra terenowa dla dzieci.

Sobotę zakończymy mocnym muzycznym akcentem – koncertem zespołu Voo Voo! To jeden z najoryginalniejszych zespołów na polskiej scenie muzycznej, w którego dźwiękach możemy odnaleźć najróżniejsze muzyczne światy. Wojciech Waglewski ze swoimi muzykami tworzą historię polskiego rocka i muzyki. Są niebywale twórczy i doskonale łączą klasykę z nowoczesnością. W dorobku grupy jest dziś około 40 płyt. Podczas koncertu usłyszymy najważniejsze, specjalnie wybrane utwory z całej muzycznej kariery Voo Voo. Zespół w tym roku obchodzi 35-lecie działalności.

W niedzielę od południa (godzina 12.00) zapraszamy na stoiska instruktorów, którzy zaprezentują swoją ofertę zajęć muzycznych, tanecznych, plastycznych i ruchowych na nowy rok szkolny. Będzie to okazja, aby zapoznać się z naszą ofertą na rok 2021/2022, dopytać o szczegóły oraz zapisać się na zajęcia.

Niedzielę rozpoczniemy już o godz. 11.00 plenerem malarskim „Moja Dzielnica”. W urokliwej lokalizacji Dworku Białoprądnickiego oddamy się twórczej inwencji i spróbujemy uchwycić najpiękniejsze elementy zarówno zabytkowej willi w stylu włoskim, opartej o najlepsze renesansowe tradycje jak i najciekawsze miejsca Prądnika Białego. Wykład otwierający poprowadzi dr Krystyna Malinowska. Do dyspozycji będą specjalnie wyznaczone stanowiska, do wyboru oraz farby, pędzle, sztalugi, i blejtramy. Do wyrażenia artystycznej ekspresji będą przygotowane także stanowiska dla dzieci.

Liczba miejsc ograniczona
Obowiązują zapisy:
zapisy@dworek.eu (hasło: plener)

Miedzy godz. 12.00 a 17.00 zapraszamy na targi miodu i produktów pszczelich. Będzie można również wziąć udział w degustacji. Pszczelarze przygotowali również aktywności dla dzieci i dorosłych. O 14:00 rozpoczną się trzy krótkie wykłady, a o godz. 15:00 warsztaty i konkursy dla dzieci.

Również o 15.00 odbędą się rodzinne warsztaty balonowe. Wspólnie z profesjonalnym balloon masterem wyczarujemy balonową kreację pieska, ośmiornicy czy tradycyjnej szabelki.

Od godz. 17.00 zapraszamy przed scenę plenerową. Na początek muzyczny zawrót głowy z zespołem Agaty Świętoń. Pozaglądamy w głąb siebie, aby nazwać, zrozumieć i pokochać wszystkie swoje emocje. Będzie radośnie i miłośnie, ale też złośliwie i zazdrośnie. Będziemy razem śpiewać, tańczyć i nie całkiem poważnie rozmawiać o poważnych sprawach. Wyśpiewane „Emocje” pokolorujemy piosenkami z płyty „Kolory” i damy też przedsmak nadchodzącej płyty „Dookoła”. To propozycja nie tylko dla najmłodszych, ale też dla rodziców i dziadków.

Zaraz po koncercie na scenie pojawi się reprezentacja Centrum Aktywności Seniora, by zaprezentować swoją działalność.

Na zakończenie tegorocznych Dni Dzielnicy zapraszamy na koncert opery i operetki z okazji Dnia Seniora. Usłyszymy najpiękniejsze arie i duety z oper Carmen, Cyrulik Sewilski, Lakme, Don Pasquale, Cyganeria, Gianni Schicchi, Bal Maskowy czy Opowieści Hoffmanna w wykonaniu: Pauli Maciołek – sopran, Małgorzaty Nowak-Fecicy – sopran, Ewy Menaszek – mezzosopran, Jakuba Pawlika – tenor, Piotra Kwinta – baryton oraz Joachima Kołpanowicz – fortepian/piano.

Wydarzenia towarzyszące:

 • W trakcie Dni Dzielnicy IV w altanie znajdziecie Państwo instruktorów prowadzących w Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki zajęcia stałe którzy zaprezentują swoją ofertę zajęć muzycznych, tanecznych, plastycznych i ruchowych na nowy rok szkolny. Będzie to okazja, aby zapoznać się z naszą ofertą na rok 2021/2022, dopytać o szczegóły oraz zapisać się na zajęcia.
 • Muzeum Krakowa zaprasza na spacer towarzyszący wystawie Muzeum po sąsiedzku. Prądnik Biały. którą możecie Państwo oglądać w Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki. Szczegółowe informacje o spacerze oraz zapisach na stronie: MUZEUM KRAKOWA

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. W razie niepogody koncerty zostaną przeniesione do Budynku Głównego, a spektakl teatralny dla dzieci na następny weekend.

PROGRAM:

4 września 2021 – SOBOTA

13.00 – 15.00

 • Pokazy Straży Pożarnej i Policji dla dzieci
 • Komiksowy spacer po Prądniku Białym

15.00

 • Spektakl „Plum i Bulb, czyli problemy z wodą” w wykonaniu Teatru Chrząszcz.

W przypadku niepogody spektakl zostanie przeniesiony na następny weekend.

16.00 – 18.00

 • Rodzinny zabawy plastyczne
 • Gra terenowa dla dzieci

20.00

 • Koncert VOO VOO

5 września 2021 – NIEDZIELA

11.00

 • Plener malarski „Moja Dzielnica”

12.00 – 17.00

 • Targi miodu i produktów pszczelich, degustacje

14.00 – 15.00

 • Wykłady:

Kto mieszka w ulu?

Gatunki miodu i ich właściwości

Historia pszczelarstwa na wesoło

15:00 – 17:00

 • Bzzz bzzz…. – warsztaty plastyczne i konkursy dla dzieci o pszczołach

15:00

 • Warsztaty balonowe

17:00

 • Koncert dla dzieci w wykonaniu Agaty Świętoń

18:00

 • Seniorzy zawsze dadzą sobie radę
 • CAS Nie dzieli nas wiek

18.30

 • Koncert opery i operetki z okazji Dnia Seniora

Na wydarzenie zapraszają:

Przewodniczący Rady i Zarządu Dzielnicy IV Prądnik Biały – Dominik Franczak
Rada i Zarząd Dzielnicy IV Prądnik Biały
Radna Miasta Krakowa Teodozja Maliszewska
Radny Miasta Krakowa Jakub Kosek
Centrum Kultury Dworek Białopradnicki

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności