Poszukiwany wpadł podczas kontroli drogowej

Kilka dni temu w godzinach wieczornych, uwagę policjantów patrolujących teren gminy Zielonki, zwrócił kierujący audi, który na widok radiowozu gwałtownie zmienił kierunek jazdy. Policjanci, mając podejrzenie, że za kierownicą może znajdować się nietrzeźwy kierujący, zatrzymali go do kontroli drogowej.

Mężczyzna został przez stróżów prawa poddany badaniu na zawartość alkoholu i środków odurzających w organizmie i tak jak przypuszczali, był nietrzeźwy – miał ponad 0,4 promila alkoholu, jak również był pod wpływem  narkotyków.  

27-latek z gminy Zielonki został zatrzymany. Sprawdzenie w bazie danych wykazało też, że mężczyzna jest poszukiwany przez sąd do odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności i posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a uprawnienia do kierowania zostały mu cofnięte. W trakcie dalszych czynności policjanci udali się do miejsca zamieszkania 27-latka, gdzie zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków w postaci ponad 89 gramów marihuany, 71 tabletek MDMA i kilka gramów metaamfetaminy.

27-latek został doprowadzony do zakładu karnego, gdzie odbędzie wcześniej zasądzoną karę pozbawienia wolności. Teraz też odpowie za przestępstwa: kierowanie pojazdu pomimo orzeczonego przez sąd zakazu do kierowania pojazdami i pomimo cofniętych uprawnień, jazdę pod wpływem alkoholu i środków odurzających oraz za posiadanie znacznych ilości narkotyków, za co grozi mu dodatkowa kara do 10 lat pozbawienia wolności. 

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności