Policjanci udali się na przeszukanie do miejsca zamieszkania 33-latka


14 września br. policjanci podczas patrolu w Balicach zauważyli kierującego fiatem, który według ich ustaleń miał przewozić narkotyki. Zatrzymali więc go do kontroli. Kierującym okazał się 33-latek z gminy Zabierzów, poruszający się służbowym pojazdem. Stróże prawa przeszukali mężczyznę i pojazd, odnajdując w schowku  trzy woreczki strunowe z zawartością środków odurzających w postaci mefedronu. Mężczyzna został zatrzymany.

W trakcie dalszych czynności policjanci udali się na przeszukanie do miejsca zamieszkania 33-latka, gdzie jak przypuszczali, przechowywał znacznie większą ilość narkotyków. Łącznie stróże prawa zabezpieczyli ponad 108 gramów marihuany, 13 gramów amfetaminy i kilka gramów mefedronu oraz wagę dilerską. Od mężczyzny policjanci zabezpieczyli też gotówkę w kwocie przeszło 50 tysięcy złotych.

33-latek trafił do pomieszczenia dla zatrzymanych. W środę z kolei został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków i czynienia przygotowań do wprowadzenia ich do obrotu.

Prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru, poręczenia majątkowego i zakazu opuszczania kraju.

Za popełnione przestępstwo grozi mu od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności