Policjanci odnaleźli zaginioną kobietę i uratowali jej życie. W akcji brał udział również śmigłowiec

15 września br. policjanci otrzymali około 12:30 zgłoszenie o zaginięciu 44-letniej kobiety. Z relacji członków rodziny wynikało, że rankiem odjechała ona swoim samochodem i od tej pory nie było z nią kontaktu. Wiadomo było też, że 44-latka choruje na cukrzycę i musi przyjmować insulinę, a więc jej życie mogło być zagrożone.

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania, a komunikat o zaginięciu kobiety pojawił się na stronie krakowskiej policji i został przesłany do mediów. Sprawdzane były szpitale a także miejsca w których mogłaby przebywać kobieta. Policjanci rozpytali też osoby z jej najbliższego otoczenia szukając wskazówek co do miejsca jej przebywania. Prowadzono poszukiwania w terenie, w których wykorzystany został policyjny helikopter oraz dron. Następnego dnia, rankiem

funkcjonariusze z komisariatu IV uczestniczący w poszukiwaniach, przy jednej z ulic w Przegorzałach zauważyli samochód zaginionej. Jak się okazało kobieta była wewnątrz pojazdu, jednak samochód był zamknięty od środka, a kobieta nie reagowała na słowa policjantów. Funkcjonariusze widząc, że potrzebuje ona natychmiastowej pomocy i nie ma z nią kontaktu, wybili tylną szybę aby dostać się do środka. Natychmiast udzielili 44-latce pomocy przedmedycznej oraz wezwali pogotowie. Ratownicy mówili o dużym szczęściu, bowiem mogłaby ona nie przeżyć kilku kolejnych godzin. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze. Odnaleziona kobieta odzyskała świadomość i została przewieziona do szpitala gdzie udzielono jej pomocy medycznej.

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności