Policja otrzymywała zgłoszenia. Posypały się mandaty i nie tylko!

Pod koniec sierpnia do Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce wpłynęły liczne zgłoszenia dotyczące nielegalnych rajdów samochodowych odbywających się w miejscowości Brzegi (m.in. na Trakcie Ojca św. Franciszka)  pod pretekstem „wydarzeń motoryzacyjnych”,  którego główną atrakcją były nielegalne wyścigi samochodowe.  Kilkadziesiąt  samochodów  zjeżdżało się tam wieczorną i nocną porą w ramach towarzyskich spotkań pasjonatów motoryzacji. Niestety część z kierowców  urządzała ryzykowne wyścigi „na czas”,  łamiąc przepisy wynikające z oznakowania czy limitów prędkości.  

W pierwszej połowie września  funkcjonariusze wielickiej komendy  z Wydziału Ruchu Drogowego wraz z policjantami Wydziału Prewencji prowadzili regularne działania w celu wyeliminowania  procederu  stanowiącego  zagrożenie zarówno dla uczestników tych rajdów jak i postronnych uczestników ruchu.  Mundurowi  przeprowadzili 78 kontroli drogowych, podczas których   wylegitymowali 117 osób.  

Policjanci ujawnili 54 wykroczenia w tym 20 dotyczących przekroczenia dozwolonej prędkości. Sprawców zostali ukarani mandatami i punktami karnymi. W przypadkach odmowy przyjęcia mandatu sprawy skierowano do sądu. Do sądu trafi także sprawa kierującego, który wsiadł za ,, kółko’’ pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto, w trakcie tych działań zatrzymano 11 dowodów rejestracyjnych w związku ze stanem technicznym pojazdów.   

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności