Ogłoszono nowy koncert w Tauron Arenie Kraków

Zespół Dream Theater wystąpi w Krakowie. Giganci progresywnego metalu, uwielbiani przez fanów w całej Polsce, ponownie spotkają się z publicznością już wiosną przyszłego roku! Zagrają 24 maja w TAURON Arenie Kraków.

Dream Theater rusza w europejską trasę promującą swój nadchodzący, piętnasty album studyjny. Wydawnictwo „A View From The Top Of The World” ukaże się już 22 października.

Polski koncert odbędzie się 24 maja w TAURON Arenie Kraków. Przedsprzedaż biletów rozpocznie się już w najbliższy piątek, 3 września, o godzinie 10.00. Bilety będą dostępne wyłącznie na stronie internetowej ebilet.pl.

Dream Theater to od lat największa grupa progmetalowa. Czerpiąc z takich gigantów, jak Rush, Yes, Kansas, King Crimson, Iron Maiden, czy Fates Warning, powstały w 1985 roku zespół złożony z wirtuozów, stworzył wiele arcydzieł, które uczyniły z niego legendę.

Spośród absolwentów prestiżowego Berklee College of Music, którzy założyli Dream Theater w drugiej połowie lat 80., do dziś są w zespole John Petrucci i John Myung. Pierwszy z Johnów oprócz bycia wspaniałym gitarzystą, jest też głównym kompozytorem repertuaru i od jakiegoś czasu ma wielki wpływ na brzmienie płyt. A wśród nich Dream Theater w dyskografii ma takie arcydzieła, jak „Images And Words”, „Awake”, „Metropolis 2: Scenes From A Memory”, czy „A Dramatic Turn Of Events”, dzięki której formacja otrzymała swoją pierwszą nominację do Grammy (za utwór „On The Back Of Angels”).

W okresie pandemicznym Dream Theater przygotował piętnasty album „A View From The Top Of The World”. Poza wspomnianymi Johnami nagrali go James LaBrie, Jordan Rudess i Mike Mangini. – Nigdy nie spoczywamy na laurach. Kiedykolwiek tworzymy coś razem, wiemy doskonale, że nie możemy zawieść swoich fanów – tak album reklamuje Petrucci.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności