Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne apeluje

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A apeluje, aby mieszkańcy oraz osoby płacące podatki w Krakowie składały wnioski o wydanie/przedłużenie uprawnień Karty Krakowskiej przez Internet na stronie www.kk.krakow.pl. Nie trzeba już przynosić potwierdzenia rozliczania podatku do PSB. Można to zrobić on-line wysyłając na adres okazpit@kk.krakow.pl skan np. pierwszej strony PIT wraz z Urzędowym Poświadczeniem Odbioru tego PIT (UPO).

Bez wychodzenia z domu można także kupić bilety okresowe korzystając z aplikacji mKKM oraz mKK. Obie aplikacje są bezpłatne, można je pobrać ze sklepów  internetowych.

Osoby, które ukończyły 18 lat, a ich wniosek Karty Krakowskiej jest podpięty pod konto rodzica mogą samodzielnie złożyć wniosek o wydanie uprawnień on-line, bez konieczności wizyty w PSB:

  • jeżeli posiadają aplikację mobilną mKK to wystarczy, że się zalogują na stronie www.kk.krakow.pl i tam złożą wniosek o przedłużenie uprawnień
  • jeżeli posiadają uprawnienia na każdym innym nośniku (karta plastikowa KK, KKM, MKA i KKR3+ oraz aplikacje mKKM i iMKA) mogą się skontaktować z infolinią Karty Krakowskiej dzwoniąc na numer 12 254 14 00 lub pisząc na adres kontakt@kk.krakow.pl, aby podać swój adres mailowy, który umożliwi im zarejestrowanie się, a następnie zalogowanie do samodzielnego konta Karty Krakowskiej.

Obecnie działa pięć Punktów Sprzedaży Biletów (przy ul. Podwale, al. Powstańców Wielkopolskich, obok pętli Krowodrza Gorka i Dworzec Główny Wschód oraz w Nowej Hucie przy Centrum D). Wszystkie punkty działają zgodnie z obowiązującymi zasadami sanitarnymi.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności