Miejski program szczepień przeciw grypie dla seniorów

Kraków po raz kolejny zaprasza osoby po 65. roku życia do skorzystania z bezpłatnych szczepień ochronnych przeciw grypie. Od 15 września seniorzy mogą się rejestrować w placówkach realizujących Miejski Programu Ochrony Zdrowia „Zdrowy Kraków” 2019–2021.

Termin szczepienia będzie zależny od daty dostaw szczepionek. Przed szczepieniem należy zarejestrować się telefonicznie w jednej z placówek realizujących program.

Wykaz realizatorów oraz numery telefonów, pod którymi, od 15 września można się zarejestrować dostępny jest tutaj. (plik PDF)

Jeżeli podczas rejestracji nie będzie możliwe konkretne ustalenie terminu, placówka będzie kontaktować się z zapisanym pacjentem po otrzymaniu szczepionek. Planowane jest dodatkowe wykupienie szczepień dla seniorów, w drugiej połowie września, o czym poinformujemy w następnych informacjach. 

Szczepienia realizowane są w ramach programów ogólnomiejskiego i dzielnicowego. W przypadku programu dzielnicowego pierwszeństwo mają osoby, które są mieszkańcami konkretnej dzielnicy. W dalszej kolejności pozostali mieszkańcy.

Więcej szczegółów na temat wykazu realizatorów wykonujących szczepienia przeciw grypie po 65. roku życia można także uzyskać pod numer Krakowskiego Całodobowego Telefonu Informacji Medycznej i Covidowej: 12 661 22 40.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności