Mają go! Policjanci wylegitymowali na ulicy i zatrzymali zaskoczonego 35-latka

Policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę, który uszkodził drzwi małopolskiego biura PiS  w Krakowie. 35-latkowi przedstawiono zarzut zniszczenia mienia, za co grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Nocą 21 sierpnia br. policjanci otrzymali zgłoszenie o uszkodzeniu  drzwi do Biura Zarządu Okręgowego PiS w Krakowie przy ulicy Retoryka. Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia zabezpieczając ślady, w tym nagranie monitoringu. Wstępnie ustalono, że sprawca po wejściu do kamienicy przy użyciu tępego narzędzia dokonał wgnieceń w strukturze drzwi oraz zniszczenie wizjera, po czym zbiegł.

Zdarzenie zostało zarejestrowane na monitoringu – jednak sprawca był zamaskowany, tj. na twarzy miał maseczkę a na głowie czapkę. Pomimo tego policjanci ustalili tożsamość podejrzanego  o ten czyn.   


1 września w godzinach popołudniowych w okolicy krakowskich Czyżyn br. wylegitymowali na ulicy i zatrzymali zaskoczonego 35-latka z Krakowa. W trakcie przesłuchania w komisariacie, zatrzymany przyznał się do zniszczenia młotkiem drzwi biura poselskiego, swój czyn tłumacząc reprezentowaniem odmiennych poglądów politycznych..  
Wczoraj prokurator z Prokuratury Rejonowej Kraków Śródmieście – Zachód zastosował wobec podejrzanego  środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. 35-latka czeka sądowy finał sprawy. Za zniszczenie mienia grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności