Linie sezonowe i rekreacyjne. Tak autobusy pojadą w weekend

W najbliższy weekend realizowane będą dodatkowe kursy linii nr 134. Będzie kursować linia sezonowa 434, a także linie rekreacyjne nr LR0, LR1, LR6 i LR9.

Linie autobusowe do zoo:

  • nr 134 („Cracovia Stadion” – „Zoo”) – będzie kursować w godz. ok. 5.00-22.00. Dodatkowe kursy co 15 minut w godz. ok. 10.00-18.00
  • nr 434 („Baba Jaga” – „Zoo”) – będzie kursować w godz. ok. 10.00-18.00 co 15 minut.

Linie rekreacyjne:

  • nr LR0 („Osiedle Podwawelskie” – „Ojców Zamek”) – będzie kursować w godz. ok. 8.00-19.00 (od godz. 9 do 17 co 30 minut, poza tymi godzinami co 60 minut)
  • nr LR1 („Nowy Kleparz” – „Niepołomice Puszcza”) – będzie kursować w godz. ok. 8.00-19.00 co 45 minut
  • nr LR6 („Bronowice Małe” / „Krzeszowice Dworzec Autobusowy” – „Rudno Zamek”) – będzie kursować w godz. ok. 8.00-19.00.  Rozkład jazdy dostosowany do godzin przyjazdów i odjazdów pociągi spółki Polregio, łączących Kraków i Krzeszowice).
  • nr LR6 („Bronowice Małe” / „Krzeszowice Dworzec Autobusowy” – „Czerna Las”) – będzie kursować w godz. ok. 8.00-19.00.  Rozkład jazdy dostosowany do godzin przyjazdów i odjazdów pociągi spółki Polregio, łączących Kraków i Krzeszowice).

Rozkłady jazdy są dostępne na stronie internetowej ztp.krakow.pl.

Zasady zachowania ważności biletów:

Linie rekreacyjne wchodzą w skład sieci Komunikacji Miejskiej w Krakowie, co oznacza, że osoby posiadające bilety sieciowe na strefę pierwszą (miejską), promocyjnie mogą się nimi poruszać bez dodatkowych opłat. Natomiast osoby posiadające bilety wyłącznie na strefę drugą, promocyjnie mogą poruszać się liniami rekreacyjnymi po strefie pierwszej (miejskiej). Pozostałe osoby w przypadku braku biletu sieciowego mogą skorzystać z biletów jednorazowych dostępnych w taryfie KMK.

Cała trasa podstawowa linii nr LR6 i LR9 znajduje się III strefie biletowej. W przypadku tras wariantowych przystanki na odcinku „Bronowice Małe” – „Rondo Ofiar Katynia znajdują się w I strefie biletowej. Ponadto, na całej trasie ważne są bilety okresowe wykupione na dowolną strefę (z wyłączeniem biletów na jedną linię).

Dodatkowo, tylko w dniach kursowania tych linii posiadacze biletów okresowych wykupionych na dowolną strefę (z wyłączeniem biletów na jedną linię) oraz osoby uprawnione do przejazdów bezpłatnych Komunikacją Miejską w Krakowie mogą bez dodatkowych opłat podróżować pociągami spółki Polregio na trasie „Kraków Główny” – „Krzeszowice” (w obu kierunkach).

W pojazdach linii nr LR6 na odcinku „Krzeszowice Dworzec Autobusowy” – „Rudno Zamek” i linii nr LR9 na odcinku „Krzeszowice Dworzec Autobusowy” – „Czerna Las” można także odbywać przejazd na podstawie następujących biletów kolejowych ważnych w pociągach spółki Polregio:

  • jednorazowych – na przejazd w jedną stronę lub „tam i z powrotem” w relacji pomiędzy dowolną stacją (przystankiem) posiadającą w nazwie „Kraków” (w tym „Kraków Business Park”) a inną stacją (przystankiem), o ile w tej relacji jest obsługiwana stacja „Krzeszowice”, oraz w relacji pomiędzy stacją (przystankiem) Zabierzów lub Rudawa a inną stacją (przystankiem), o ile w tej relacji jest obsługiwana stacja Krzeszowice
  • strefowych – czasowych lub liniowych ważnych w relacjach podanych wyżej
  • okresowych – ważnych w relacjach podanych wyżej.
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności