Krakowianin zdobył 4 medale na bilardowych Mistrzostwach Europy Juniorów

Szymon Kural, zawodnik Polskiego Związku Bilardowego, zdobył aż 4 medale na Mistrzostwach Europy Juniorów w Słowenii. Młody bilardzista został ogłoszony najlepszym zawodnikiem w grupie juniorów starszych i zdobył tytuł MPV Mistrzostw. Natomiast zawodnicy z Polski w sumie wywalczyli 12 medali. A Polska wygrała klasyfikację medalową.

Młody zawodnik na Mistrzostwach Europy w grupie juniorów starszych wywalczył złoty medal w 8 bil, srebrny krążek w 14/1, brąz w 9 bil oraz złoto w zawodach drużynowych (w składzie Szymon Kural, Oskar Jamorski, Michał Urbański). Szymon Kural na Mistrzostwach Europy wywalczył również awans do finałów Mistrzostw Świata juniorów, które odbędą się w październiku 2021r. w Austrii.

Bardzo cieszę się z moich osiągnięć, ale od września zaczynam pełne przygotowania do finałów Mistrzostw Świata. To oznacza codzienny 2-3 godzinny trening – mówi Szymon Kural i dodaje, że bilard jest taką dyscypliną, że jak się zacznie grać, to nie można przestać.

Trener Szymona mówi o dużym talencie do gry w bilard i potencjale, który trzeba rozwijać w młodym zawodniku.

Szymon posiada ogromną zdolność koncentracji w czasie zawodów, ma bardzo dobrą koordynację wzrokowo-ruchową, wspaniały zmysł taktyczny oraz motywację do ciężkiej pracy na treningu – wylicza Andrzej Siejko, trener i dziadek młodego bilardzisty.

Młody krakowianin ma 17 lat i jest uczniem III klasy XIV Liceum w Krakowie. Grą w bilard, gdy miał 9 lat, zaraził go właśnie dziadek. Od kilku lat chłopak jest zawodnikiem krakowskiego klubu TCF HUB Centrum Sportu i Integracji.

Szymon ma niesamowity talent do gry w bilard. To prawdziwa przyjemność i duma obserwować jego kolejne sukcesy. Wierzę, że w Austrii, w czasie finałów Mistrzostw Świata, nasz młody zawodnik stanie na podium – opowiada Tomasz Żybula, prezes TCF HUB Centrum Sportu i Integracji.