Kraków został nagrodzony za walkę z grypą i COVID -19

W czwartek odbyła się Debata Ekspertów Flu & Covid-19 Forum w Warszawie, na której zostały przedstawione nowe Rekomendacje Ekspertów dotyczące stosowania szczepionek przeciw grypie i COVID-19.

Na Forum w roku bieżącym przedstawiciel Miasta Krakowa odebrał z rąk ekspertów szczególne wyróżnienie dla Miasta Krakowa: Propagatora szczepień przeciw COVID – 19.

Miasto Kraków wielokrotnie otrzymało wyróżnienie (tytuł lidera i eksperta) Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy za wieloletnią realizację programów polityki zdrowotnej i popularyzację szczepień ochronnych, szczególnie przeciwko grypie wśród mieszkańców.

Uczestnicy spotkania podkreślili, że kluczowa jest współpraca wszystkich pracowników ochrony zdrowia oraz wsparcie instytucji publicznych w walce z epidemią, w budowaniu społecznego zaufania wobec szczepień, a także zwiększeniu poziomu wyszczepialności wśród społeczeństwa – zarówno przeciw grypie, jak i COVID-19. Eksperci zgodzili się, że istotną kwestią jest zwiększenie dostępności do szczepień przeciw grypie poprzez implementację rozwiązań systemowych wypracowanych wcześniej dla COVID-19 tj. umożliwienie realizowana szczepień przeciw grypie w aptekach i szkołach, kwalifikację do szczepień przez pielęgniarki oraz regularne przypominanie o szczepieniach m.in. z wykorzystaniem IKP (Internetowe Konto Pacjenta).

Więcej informacji o rekomendacjach na stronie: https://opzg.pl.

Źródło UMK

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności