Jechała na odwyk alkoholowy. Miała 4,4 promila


6 września br., tuż po północy, policjanci podczas patrolowania ulic w Balicach zauważyli jadącego zygzakiem renaulta. Pojazd miał też niesprawne oświetlenie więc mundurowi zatrzymali samochód do kontroli drogowej. Za kierownicą siedziała 48-latka z gminy Zabierzów.

Kiedy tylko kobieta uchyliła drzwi od pojazdu, policjanci od razu wyczuli silnie unoszącą się woń alkoholu i zauważyli wystającą spod jej fotela pustą butelkę po wódce. Kierująca oznajmiła policjantom, że właśnie jedzie na …  odwyk alkoholowy. Kobieta została przez policjantów zatrzymana i doprowadzona do komisariatu, gdzie zbadano ją stacjonarnym alkomatem, który wykazał, że 48-latka miała 4,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Sprawdzenie w policyjnej bazie wykazało też, że niecały tydzień wcześniej prawo jazdy zostało jej zatrzymane za jazdę pod wpływem alkoholu.

Ze względu na duży stan upojenia alkoholowego, do czasu wytrzeźwienia, kobieta trafiła pod opiekę specjalistów. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do dwóch lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.


Tylko w ubiegły weekend na drogach powiatu krakowskiego miejscowi policjanci zatrzymali aż 13 nietrzeźwych kierujących.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności