Jaki materac będzie najlepszy dla kobiet w ciąży?

Artykuł sponsorowany

Wygodny oraz spokojny sen kobiet w ciąży zapewni relaks przed snem, odpowiednia aranżacja sypialni, a także dobór odpowiedniego materaca. Jaki jest jednak odpowiedni materac? Taki, który będzie dopasowany do indywidualnych preferencji kobiet, a także będzie wspierał odpoczynek po ciężkim dniu, jednocześnie zapewniając dobre samopoczucie po przebudzeniu. Wybierając odpowiedni materac dla ciężarnych kobiet, zwróćmy przede wszystkim uwagę na jego twardość oraz rodzaj. Najważniejsze funkcje odpowiedniego modeli powinny zapewniać dostosowywanie się do zmieniającego się ciała, a także odpowiednie podparcie pleców.

Odpowiednie środowisko a sen ciężarnej

Poza odpowiednio dobranym materacem, każda przyszła mama powinna zwrócić uwagę na odpowiednie środowisko do spania. Przede wszystkim – ograniczmy liczbę urządzeń elektronicznych w naszej sypialni. Dlaczego jest to ważne? Jest to istotne ze względu na fakt, iż nawet najmniejsza dioda przyczynia się do produkcji znacznej ilości światła niebieskiego, które z kolei informuje mózg o konieczności aktywności. Cały proces może przekładać się na problemy z zasypianiem. Warto zatem zrezygnować chociażby z posiadania w sypialni komputera czy telewizora. Najlepiej także, aby nasze smartfony nie znajdowały się tuż koło łóżka.

Inna ważną kwestią jest oświetlenie naszej sypialni. Doskonałym wyborem będzie tutaj delikatna lampa, która rozproszy światło, a jednocześnie nie męczy naszych oczu. Sprawdzą się tutaj przede wszystkim abażury wykonane z mlecznego szkła lub materiału. Jeżeli wybierzemy już lampę, zwróćmy uwagę także na światło żarówki. Jej kolor powinien być jak najbardziej zbliżony do światła dziennego, warto zatem postawić na cieplejsze barwy. W zależności od tego, od jakiej strony świata umieszczona jest sypialnia, zainwestujmy także w rolety chroniące przed zbyt wysokimi temperaturami oraz zbyt wczesną pobudką.

Jaki materac dla kobiet w ciąży wybrać?

  • Strefy podparcia. Najlepszym wyborem będą materace dopasowane do kształtu ciała kobiety oraz jej rosnącego brzuszka. Odpowiedni model musi być zatem elastyczny. Najlepszym materiałem, z jakiego stworzono taki materac, jest termoplastyczna pianka, która zapamiętuje kształt ciała użytkownika oraz dostosowuje się do niego. Nie będziemy miały wówczas problemu z zapadaniem się materaca. Pianka posiada także kilka stref podparcia o różnej twardości. Zapewnia ona więc optymalne podparcie całego ciała.
  • Wentylacja. Kobiety, które nie są fankami sprężyn powinny postawić na wysokiej jakości materace wykonane w technologii airforce. Dzięki takiemu rozwiązaniu naturalne ruchy działa wypychają wilgotne powietrze zastępując je świeżym. Pianka doskonale reaguje zatem na ciało kobiety. Odpowiednio reaguje także na ciężar ciała, jednocześnie łagodząc bóle kręgosłupa oraz napięcie mięśni w okolicy brzucha. Nie ma określonych zasad co do rozmiaru materaca, jednak najczęściej wybieranym modelem jest materac 180×200, jak te od renomowanego producenta materacy Hilding.

Higiena. Antyalergiczny, naturalny pokrowiec materaca zapewni wszystkim ciężarnym kobietom komfortowy sen. Podczas zakupu zwróćmy zatem uwagę na to, aby jego materiał był mięciutki, a wkład był oddychalny. Z takiego materaca można korzystać bowiem zarówno na początku ciąży, jak i w jej późniejszych fazach, a także po porodzie. Pokrowiec również przyczynia się do lepszego wsparcia kręgosłupa. Powinien być on zatem wykonany z elastycznych włókien, które dopasują się do powierzchni materaca. Pokrowce wyposażone w zamek łatwiej będzie utrzymać w czystości.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności