Jaką kartę graficzną potrzebujesz na rok 2022?

Artykuł sponsorowany

Podczas każdego powrotu do szkoły w okresie wrześniowym na rynku pojawia się dużo premier z zakresu elektroniki. Dla wielu osób może to nie być ważne wydarzenie, ale dla graczy, czy osób pracujących na komputerze przy tworzeniu grafik, bądź użytkowaniu programów wymagających dobrej karty graficznej jest to z pewnością ważny moment. Na co zwrócić uwagę, aby zakupić jakościowy sprzęt?

Karta graficzna – kiedy ją zmienić?

Jeśli chodzi o karty graficzne każdy ma swoje własne preferencje i budżet. Nie zawsze jest tak, że mamy na nią dużo pieniędzy, a ich ceny wahają się od tysiąca nawet do kilkunastu tysięcy, także warto zadać sobie statystyczne pytanie, po co jest nam karta graficzna i do czego ma służyć? Mówiąc o graczach wymiana karty jest zależna od naszych indywidualnych potrzeb – na przykład, jeśli gramy w gry, które nie wymagają ultra dobrego sprzętu wystarczy nam karta, którą mamy w zestawie komputerowym, ewentualnie coś z półki średniej, gdzie ceny wahają się w granicach od pięciuset do dwóch czy trzech tysięcy złotych, dla wielu są to bardzo duże pieniądze, ale jeśli jesteśmy osobami śledzącymi branżę wiemy, że w porównaniu do innych sprzętów jest to niezbyt wielka cena. Jeśli jesteś graczem, który mocno zwraca uwagę na jakość, nie można powiedzieć inaczej, niż zakup karty graficznej z najwyższej półki. Jeśli chcemy grać w stu dwudziestu klatkach na sekundę i odbierać sygnał w 8k jest to niezbędne, nie zapominając o odpowiednim monitorze i reszcie podzespołów. Jak dobrze wiemy wymiana karty, to nie jest wszystko trzeba pamiętać o odpowiednim procesorze oraz pamięci, czy monitorze, które udostępnią nam swoją moc do wyświetlania perfekcyjnej jakości. Coraz więcej starszego pokolenia dalej gra w gry i jest to normalne także sprawdź promocje na sprzęt z okazji Back To School, ludzie którzy już dawno skończyli swoją edukację także mogą skorzystać z tej promocji. Karta graficzna dla osób zajmujących się programowaniem grafik, czy tworzeniem rysunków technicznych potrzebują najlepszego sprzętu, ponieważ co roku do programów dochodzą nowe aktualizacje, pojawiają się nowe programy na rynku. Bez odpowiedniego sprzętu nie możemy być cały czas na najwyższym poziomie. Producenci programów graficznych dobrze wiedzą, że będzie konieczne zakupienie nowych kart przez użytkowników, ale jest to nasza indywidualna kwestia. Podsumowując zmień kartę graficzną, kiedy uznasz to za odpowiednie, patrząc na graczy jest to kwestia indywidualna, ale pracownicy graficzni muszą zmieniać swój sprzęt praktycznie co roku, bo płynie z tego ich zarobek.

Karta graficzna dla graczy

W ostatnich latach widać spadki cenowe różnych podzespołów. Dlaczego? Ponieważ pojawia się dużo nowego sprzętu i wygryza z rynku poprzedników. Jednym z lepszych rozwiązań dla graczy przeciętnych jest karta ze średniej półki, mianowicie BIOSTAR Rad RX560 OC GAMING, jest to częsty wybór wśród graczy, aby zapisała podstawowe funkcje naszemu sprzętowi przy mało wymagających rozgrywkach. Jeśli jesteś graczem, który posiada większy budżet, warto spojrzeć na dwie karty Karta graficzna PNY GeForce RTX 2060 Blower design oraz Karta graficzna ASUS Dual RTX 2060 OC EVO. Daje to bardzo duże możliwości dla użytkowników, patrząc na stosunek ceny do jakości, gdzie przy tej półce cenowej mamy ogromny przeskok jakości.

Na jaką kartę zwrócić uwagę, jeśli jesteś grafikiem?

W tym roku nowym objawieniem jest Karta graf. ASRock Radeon RX 6900XT OCF, która posiada aż 16GB z rodziny DDR6. Patrząc na ten sprzęt pod względem jakości jest idealny, jest to na chwilę obecną jedna z 3 najlepszych kart na rynku – posiada 21 fazowe wejście zasilania, system chłodzenia z trzema wirnikami zapewniającymi najlepszy poziom chłodzenia oraz cichą pracę. Posiadając płytę główną tej samej marki możemy ją w łatwy sposób zsynchronizować, dwa systemy bios, aby korzystać z konkretnych funkcji oraz oprogramowania, jeśli posiadamy system Windows i Linux, poprawiona ochronę karty przez dławiki klasy premium, które posiadają moc 60 A, kondensatory Nich icon, które pomogą karcie przetrać znacznie dłużej przy solidnych obciążeniach systemowych.

Podsumowanie

Jeśli chcesz być najlepszy w swoim fachu bądź pasji potrzebny jest Ci najlepszy sprzęt, lub taki, który będzie nas subiektywnie satysfakcjonował. Karty graficzne na sferis.pl są jednymi z lepszych dystrybutorów, gdyż na ich stronie można znaleźć wiele ciekawych promocji.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności