HUGAR z nowym singlem i koncertami w Polsce!

XXIM Records przedstawia pierwszy singiel islandzkiego zespołu Hugar z ich nadchodzącego albumu. Hugar to wspólny projekt muzyczny Bergura Þórissona i Pétura Jónssona – dwóch wszechstronnie utalentowanych instrumentalistów, kompozytorów, producentów i przyjaciół z dzieciństwa. „Lost”, zupełnie nowy utwór i pierwszy singiel z nadchodzącej płyty ukazał się dzisiaj we wszystkich serwisach cyfrowych. 8 października pojawi się singiel „IV” a album bez tytułu ma ukazać się na początku przyszłego roku.

Przejmujący i fortepianowy „Lost” jest napędzany eterycznym rytmem syntezatora. Jego wdziękowi i pięknu towarzyszy „IV” rzadki utwór, który składa się prawie wyłącznie z przestronnych, eleganckich linii fortepianu. Oba utwory wskazują, że ich nowy album przynosi wyważoną, kontemplacyjną mieszankę ambientowej elektroniki, medytacyjnych smyczków i współczesnych elementów neoklasycznych, które obejmują szeroki zakres tematów, ale narodziły się z prostej, ale głębokiej obserwacji w ich rodzimej Islandii.

Zainspirowany uskokiem biegnącym przez Þingvellir, park narodowy położony 40 km na północny wschód od stolicy, zespół pomyślał o tym, co się stanie, gdy wszystko się rozpadnie. Piosenki. Pomysły. Nawet całe kraje. Dla nich pustka, która się tworzy, jest żyznym gruntem dla nowych pomysłów i nowych początków – szczelina jako źródło kreatywności i życiodajna siła.

Koncert odbędzie się 20.02.2022 Klubie RE

BILETY do nabycia na EVENTIM.PL

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności