Gdzie jest potrzebny chodnik? Niebawem pojawi się lista

Urząd Miasta Krakowa poinformował, że opracowano listę miejsc, gdzie konieczna jest budowa chodników, zawiera ona ok. 200 lokalizacji i jest obecnie analizowana przez Komisję. Miejsca zostaną upublicznione jeszcze we wrześniu.

Na listę trafiły lokalizacje, o które wnioskowali mieszkańcy. Zostały one zweryfikowane przez inspektorów, korzystano również ze wskazań dzielnic – do których takie prośby również spływają. W ten sposób zapotrzebowanie zostało kompleksowo zinwentaryzowane.

Stworzenie listy ma na celu uruchomienie od przyszłego roku kolejnej fazy, realizacyjnej „Programu budowy chodników”. Na ten cel corocznie byłoby przekazywanych kilkanaście milionów złotych – z czego 10 proc. przeznaczonych byłyby na prace projektowe. Budowa chodnika wymaga bowiem opracowania odpowiedniej dokumentacji, ale jak podaje ZDMK, w przyszłym roku, w wielu miejscach można będzie realizować prace w terenie. W konsekwencji mieszkańcy odczują pierwsze efekty programu.

Dodatkowo ZDMK stara się sprawdzać na bieżąco wnioskowane lokalizacje i tam gdzie jest możliwa poprawa bezpieczeństwa bez inwestycji, będzie podejmować działania szybsze i tańsze, np. utwardzenie pobocza i zastosowanie separatorów.

Publikacja listy nie zamknie drogi mieszkańcom do zgłaszania nowych miejsc, będzie można ją uzupełniać.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności