Dr. Martens Pop Up Store wita Kraków!

Artykuł sponsorowany

Po Warszawie i Gdańsku przyszła pora na Kraków. Oryginalna koncepcja kultowej marki wystartowała trzeci rok z rzędu. Wyjątkowa strefa Dr. Martens ruszyła w poniedziałek 6 września w sercu miasta królów. Przez kolejnych sześć tygodni, czyli do 16 października, na fanów Docsów czekają liczne atrakcje. Sprawdź co ciekawego czeka Cię tej jesieni w Krakowie. Zwłaszcza czwartkowe, bezpłatne koncerty to obowiązkowa pozycja w Twoim kalendarzu.

Buty Dr. Martens to produkt, który śmiało można już określić kultowym. Stanowi prawdziwy symbol dla indywidualistów i osób bezkompromisowych, niebojących się przełamywania schematów. Rok 2021 jest dla marki rokiem wyjątkowym ze względu na wachlarz nowości, które pojawiły się w jej ofercie i które będzie można kupić w Dr. Martens Pop Up Store. Do każdych zakupionych butów dodawany będzie plecak-worek zaprojektowany specjalnie na tę okazję przez krakowskiego artystę, pioniera graffuturismu – NAWERA.

Przyjdź na bezpłatny koncert

Pop Up Store zasługuje na uwagę również ze względu na swoją ofertę kulturalną. Marka od zawsze związana była z muzyką, czego wyrazem będą czwartkowe koncerty młodych artystów. Dr. Martens nie skupia się na jednym gatunku – każdy fan rocka, rapu czy elektroniki znajdzie coś dla siebie. Wstęp na wszystkich sześć koncertów jest wolny. Koncety startują o 20:30.

9 września cykl rozpoczął MIĘTHA. Tydzień później wystąpił Zdechły Osa, którego koncerty są określane mianem „totalnej petardy” a następnie zespół indie rockowy Sonbird. W kolejnych tygodniach wystąpią:

30.09 – Zalia – dwudziestoletnia polska wokalistka i kompozytorka, w której twórczości słychać wpływy m.in indie/lo-fi oraz jazzu.

7.10 – Lua Preta – polsko-angolański duet, w skład którego wchodzą wokalistka/MC Ms. Gia oraz doświadczony polski DJ i producent Mentalcut.

14.10 – Batna Band – zespół, który stawia na prosty, bezkompromisowy rock z elementami metalu.

Nagraj własne wideo dzięki aktywacji Let Your Docs Speak

Każdy uczestnik będzie miał też okazję pokazać co mu w duszy gra. Codziennie, na pierwszym piętrze Pop Up Store, dostępna będzie interaktywna instalacja Let Your Docs Speak, która pod wpływem kroków stawianych przez uczestnika będzie wydawała dźwięki tworząc oryginalny utwór. Będzie go można nagrać i udostępnić od razu na swoich mediach społecznościowych lub wysłać na maila i opublikować później.

Zadbaj o swoje ulubione Docs’y.

W  środy i piątki w godzinach 14:00 – 19:00 będzie działało stoisko do konserwacji butów, gdzie bezpłatnie można odświeżyć swoje stare Docs’y. Profesjonalna ekipa ShoeShine (www.instagram.com/shoeshinekrk) podpowie osobom, które kupią nowe buty jak o nie dbać.

Pop Up Store znajdujący się przy placu Jeziorańskiego, tuż obok Galerii Krakowskiej czynny będzie od 6 września do 16 października (od poniedziałku do soboty w godz. 9:00 – 22:00). Koncerty odbywać się będą w każdy czwartkowy wieczór.

O marce

Pierwsza para butów Dr. Martens zeszła z taśmy produkcyjnej 1 kwietnia 1960 roku. Już wtedy posiadała wszystkie swoje znane obecnie atrybuty – znak firmowy w postaci żółtych szwów, żłobioną podeszwę oraz szlufki z napisem „Air Wair with Bouncing Soles”. Pierwotnie buty te noszone były przez robotników, listonoszy i policjantów, którzy doceniali ich wygodę, trwałość oraz lekkość. Swój ikoniczny status osiągnęły już kilka lat później, m.in. dzięki Pete’owi Townshendowi, który ubrał parę Martensów na scenę podczas koncertu zespołu The Who w 1967 roku.

Martensy nie byłyby jednak uznawane za kultowe, gdyby nie skupiona wokół nich społeczność. Po te ikoniczne buty sięgają osoby, które nie boją się iść pod prąd. To ludzie wierni swojemu stylowi, kochający wyróżniać się w tłumie, bezkompromisowi. Dla wielu buty stanowią symbol niezależności i indywidualizmu. Nic dziwnego, że regularnie noszą je muzycy, aktorzy czy artyści.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności