Darmowy wstęp do Ogrodu Doświadczeń. Zapraszamy na pokazy!

Takiego wydarzenia nie można przegapić! Już w najbliższy piątek, 24 września w ramach Małopolskiej Nocy Naukowców zapraszamy wszystkich do Ogrodu Doświadczeń! Od godziny 18:00 wstęp jest bezpłatny

Noc Naukowców Ogrodzie Doświadczeń (18:00 – 22:00) zobacz program:

Ogród Doświadczeń (Aleja Pokoju 68)
Noc Naukowców w Ogrodzie 18:00 – 22:00 
godz.: 18:00, 19:00 i 20:00 Pokazy doświadczeń:

Implozja beczki – do stalowej beczki o pojemności 200 l wlewamy trochę wody i podgrzewamy. Jak już mocno paruje, zakręcamy szczelnie beczkę i schładzamy ją wodą. W beczce powstaje podciśnienie i zapada się ona z hukiem.

Eksplozja ciekłego azotu – do butelki pcv nalewamy ciekłego azotu i zakręcamy – bardzo ostrożnie, bo to niebezpieczne! Następnie wrzucamy do pustej beczki, wsypujemy dwa worki plastikowych kulek. Kiedy butelka wybucha wyrzuca kulki na kilkanaście metrów w górę.

Czas trwania jednego doświadczenia ok 20 min.
Dla każdego Odwiedzającego Ogród wstęp od godz. 18:00 umożliwiał będzie zwiedzanie i korzystanie ze wszystkich dostępnych urządzeń i stanowisk.

Program w MUZEUM INŻYNIERII MIEJSKIEJ, ul. Św. Wawrzyńca 15:

  • 18:00-22:00 Zabawy matematyczne prowadzone wspólnie ze Szkołą Matematyki Alfa

W warsztatach może wziąć udział każdy, bez względu na wiek.

Limit miejsc w grupie: 15.

  • 18:00-20:00 „Opowieści o krakowskich fizykach” – spotkanie z Jackiem Gajem
    Historia o naukowcach, którzy rozsławili akceleratory. Ich badania na synchrotronie pozwoliły marzyć o zdobyciu Nagrody Nobla. W czasie spotkania dowiemy się, dlaczego ulica Gołębia dla wielu fizyków jest ważnym miejscem na mapie Krakowa. O dorobku niezwykłych krakowskich fizykach opowie Jacek Gaj.
    Limit miejsc: 30.
  • 19:00-21:00 Spacer „Szlakiem krakowskich fabryk” 

Każde miasto posiada swoje słynne fabryki i zakłady wytwórcze. Podobnie jest w Krakowie. Muzealny szlak techniki zawiera wiele takich punktów. Spacerując ulicami Podgórza, Kazimierz i Zabłocia poznamy wiele miejsc, które dawały mieszkańcom Krakowa miejsca pracy. Wyrabiało się tam delikatną ceramikę albo fragmenty do budowy mostów. Poznamy historii znanych krakowskich przedsiębiorców i ich wkład w rozwój naszego miasta. 

Spacer poprowadzi przewodnik miejski Wojciech Zabielski.

Limit miejsc: 35.

Prosimy o wcześniejszą rezerwację na wydarzenia. Zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00-16:00.

telefonicznie – 12 428 66 00 wew. 11 lub mailowo: rezerwacja@mim.krakow.pl

Od godziny 18:00 do 22:00 zapraszamy również do STREFY KREATYWNOŚCI – przestrzeni przygotowanej do prowadzenia zajęć edukacyjnych przy użyciu klocków o dużych rozmiarach. Wstęp bezpłatny

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności