Będą nowe odłownie dzików

Rada Miasta przegłosowała zmiany w budżecie, które pozwalają na aneksowanie umowy z Pogotowiem dla Dzikich Zwierząt dotyczącej powstania nowych odłowni. Zostaną one ulokowane w miejscach, w których są najczęściej zgłaszane przypadki pojawiania się tych zwierząt – informuje Urząd Miasta Krakowa.

Od lutego br. na terenie miasta działa już jedno takie urządzenie. Dzięki niemu zostało odłowionych około 150 dzików. Pozwala ono odłowić zwierzęta w sposób humanitarny i bezpieczny. Pułapka jest sterowana elektronicznie za pomocą aplikacji. W środku odłowni umieszcza się przynętę, np. kukurydzę. W momencie, gdy dziki wchodzą do środka, urządzenie przesyła sygnał do operatora, który obserwuje widok z kamery i zdalnie zamyka odłownię. Następnie obsługa jak najszybciej dojeżdża na miejsce, aby przewieźć zwierzęta specjalnym samochodem w miejsce ustalone z dzierżawcą danego obwodu łowieckiego.

Dwie nowe odłownie zostaną wykonane przez Pogotowie dla Dzikich Zwierząt, które działa na zlecenie Urzędu Miasta Krakowa. Łączny koszt ich przygotowania, wraz z obsługą techniczną, to 90 tys. zł.

Fot. SM

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności