28-latek uciekał przed policją

Kilka dni temu w Wieliczce doszło do kradzieży katalizatora z pojazdu marki Mitsubishi,  ponadto wg zgłoszenia, sprawca uszkodził opony w tym pojeździe a także w dwóch innych, które były zaparkowane obok.


Funkcjonariusze wydziału kryminalnego natychmiast przystąpili do ustalenia sprawcy tego przestępstwa i jeszcze tego samego dnia wytypowali mężczyznę, którym okazał się być 28-letni mieszkaniec gminy Wieliczka. Około godziny 18:30, podczas penetracji terenu w poszukiwaniu sprawcy kryminalni zauważyli podejrzanego, który poruszał się pojazdem Renault. Funkcjonariusze, przy użyciu sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych zasygnalizowali kierującemu aby zatrzymał się do kontroli drogowej. Podejrzany w tym momencie przyspieszył i podjął ucieczkę.

28-latek uciekał pojazdem przez kilka miejscowości, aż na terenie gminy Biskupice oraz Wieliczka, w miejscowości Kokotów  porzucił pojazd i podjął ucieczkę pieszo. Po kilkukilometrowym pościgu pieszym, został zatrzymany przez wielickich policjantów.


1 września br 28-latkowi przedstawiono zarzut kradzieży ora dwa dotyczące usiłowania kradzieży, trzy zarzuty uszkodzeni mienia w postaci przebicia opon w trzech pojazdach, zarzut podrobienia dokumentu a także nie zatrzymania się do kontroli drogowej. Sprawca przyznał się do wszystkich przedstawionych mu zarzutów. Grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności ( kradzież, usiłowanie kradzieży oraz uszkodzenia mienia dopuścił  się w warunkach recydywy).

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności