12 września odbędzie się IX Festiwal Zaklęte w Dyni

Nie wrzosami –  choć rzecz dziać będzie się we wrześniu, nie różami –  mimo, że w Alei Róż, lecz dynią toczyć będzie się przez niedzielne popołudnie nowohuckie życie. 12 września odbędzie się IX Festiwal Zaklęte w Dyni organizowany przez Ośrodek Kultury Kraków – Nowa Huta.

W programie tegorocznego festiwalu znajdą się różnorodne pokazy i animacje ruchowe. Impreza rozpocznie się od zabaw prowadzonych przez instruktorów Ośrodka Kultury Kraków – Nowa Huta, m.in. gigantycznej dyniowej krzyżówki, czy gry w „dyniówkę”.

Na uczestników inicjatywy czekać będą też fascynujące eksperymenty chemiczne z wykorzystaniem dyń w wykonaniu Dr. WOW, a Iluzjonista Marek Lorek wprowadzi wszystkich przybyłych w dyniowy świat magii.

Festiwal Zaklęte w Dyni to także niepowtarzalna okazja by zapoznać się z ofertą edukacyjną ośrodka na nowy rok szkolny.

Podczas wydarzenia nastąpi ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursie plastycznym „Dynia pełna energii”. Konkurs co roku cieszy się wielkim powodzeniem. Fantazja i kreatywność uczestników w tworzeniu kompozycji – figur i postaci z dyni – za każdym razem zadziwia jurorów i gości festiwalu.

Wydarzenie odbędzie się zgodnie z aktualnymi wytycznymi sanitarnymi. Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Dodatkowe informacje tutaj.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności