Zostanie przywrócony ruch pojazdów na przejeździe kolejowym w ciągu ul. Półłanki

Dobra informacja dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej. Od najbliższej soboty zostanie przywrócony ruch pojazdów na przejeździe kolejowym w ciągu ul. Półłanki. W związku z powyższym zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowych:

  • linia 163 – zostanie przywrócona na stałą trasę w rejonie ul. Półłanki (będzie ponownie kursuwać na trasie Os. Piastów – Rżąka). W związku z przebudową ul. Kostaneckiego, w dniach 07-08.08.2021 r. (sobota – niedziela) będzie w obu kierunkach kursować po trasie czasowo zmienionej: Os. Piastów – … – Teligi – Wielicka – Jakubowskiego – Miejskie Centrum Opieki – Jakubowskiego – Wielicka – Rżąka. Przystanek „Szpital Uniwersytecki / Insytut Pediatrii” w obu kierunkach będzie nieczynny, w zamian linia będzie obsługiwać przystanek „Miejskie Centrum Opieki” (na pętli);
  • linia 183 – zostanie przywrócona na stałą trasę w rejonie ul. Półłanki (będzie ponownie kursować na trasie Złocień – Miejskie Centrum Opieki / Wydział Farmaceutyczny UJ). W związku z przebudową ul. Kostaneckiego, w dniach 07-08.08.2021 r. (sobota – niedziela) będzie w tym rejonie kursować po dotychczasowej trasie czasowo zmienionej;
  • linia 643 – nadal będzie zawieszona;
  • linia 725 – zostanie zlikwidowana.

            Przestają obowiązywać wszystkie zasady zachowania ważności biletów okresowych wyznaczone w związku z zamknięciem ul. Półłanki.

            Jednocześnie informujemy, że od dnia 09.08.2021 r. (poniedziałek) rozpocznie się kolejny etap przebudowy ul. Kostaneckiego, w związku z czym linie 163 i 183 będą w tym rejonie kursować po kolejnych trasach czasowo zmienionych. Szczegółowe informacje zostaną podane odrębnym komunikatem.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności