Zmieni się organizacja ruchu w rejonie pętli Krowodrza Górka

Od najbliższego poniedziałku, 30 sierpnia zmieni się organizacja ruchu w rejonie pętli Krowodrza Górka. Ma to związek z robotami przy budowie linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju do Górki Narodowej. Utrudnienia potrwają przez kilka tygodni.

Od poniedziałku, 30 sierpnia, od godz. 9.00 zamknięta będzie dla ruchu ul. Krowoderskich Zuchów – przed skrzyżowaniem z Fieldorfa Nila, po stronie południowej. Dla kierowców wyznaczono objazd ulicami Fieldorfa Nila, Prądnicką, Bratysławską, Wybickiego. Natomiast dla pieszych i rowerzystów wytyczony będzie ciąg dla pieszych, po wschodniej stronie zamkniętej ulicy. Taka sytuacja potrwa około tydzień. W tym czasie na ul. Krowoderskich Zuchów prowadzone będą roboty przy przebudowie sieci ciepłowniczej.

Z kolei od ok. 6 września, po otwarciu dla ruchu ul. Krowoderskich Zuchów, wprowadzony będzie ruch jednokierunkowy na ul. Fieldorfa Nila. Ma to związek również z przebudową sieci ciepłowniczej. Pojazdy będą się mogły poruszać w kierunku ul. Prądnickiej. Roboty potrwają kilka tygodni. Będą prowadzone etapami – zamykana będzie raz południowa, a raz północna jezdnia. Piesi będą się mogli poruszać po chodnikach i korytarzem wytyczonym przez teren zielony. Zachowany będzie ruch rowerowy. Dla kierowców wyznaczono objazd ulicami Prądnicką, Bratysławską, Wybickiego, Krowoderskich Zuchów.

W kolejnych tygodniach pojawią się też utrudnienia w ruchu na ul. Krowoderskich Zuchów, na wysokości pętli tramwajowo–autobusowej, w związku z przebudową sieci energetycznej i teletechnicznej. Będą one polegały na zawężeniu połowy jezdni, ruch będzie sterowany za pomocą tymczasowej sygnalizacji bądź pracowników budowy.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności