Zapraszamy na koncert. Wstęp bezpłatny

Muzykę lat 30. i 40. rodem z amerykańskich ball roomów usłyszeć będzie można podczas niedzielnego koncertu w Nowohuckim Centrum Kultury, gdzie na swingową potańcówkę pod gołym niebem zaprosi nas zespół Lazy Swingers Band. Zespół doskonale wpisuje się w stylistykę retro, a jego muzyka przeznaczona jest zarówno do tańca, jak i do kontemplowania nastrojowych chwil, przenoszących słuchaczy do dwudziestolecia międzywojennego.

Lazy Swingers Band jest młodym, dynamicznym zespołem, dla którego muzyka i kultura swingowa jest ogromną pasją. Artyści pochodzą z Krakowa i to właśnie tu w 2016 roku rozpoczęli muzyczną przygodę – najpierw od małych swingowych potańcówek organizowanych w Piwnicy Pod Baranami, a następnie rozszerzając swoją działalność na Polskę oraz zagraniczne festiwale.

W repertuarze zespołu znajdują się zarówno dzieła amerykańskich twórców, jak i niezapomniane, polskie przeboje tamtego okresu. Swing łączy pokolenia i porywa do tańca i – jak obiecują muzycy z Lazy Swingers Band – z nimi nudy na parkiecie nie ma!

Koncert odbywa się w ramach projektu NH FEST, do organizacji którego po kilku latach przerwy powróciło Nowohuckie Centrum Kultury.

– Idea NH FEST wyrosła z Nowohuckiego Festiwalu Sztuki, dwudniowego wydarzenia, które organizowaliśmy przed kilkoma laty – wyjaśnia Zbigniew Grzyb, dyrektor NCK. – Teraz wracamy do pomysłu celebrowania sztuki w różnych jej odsłonach, ale w zupełnie zmienionym formacie. NH FEST w odświeżonej formule obejmuje wydarzenia koncertowe, teatralne, taneczne, plastyczne i warsztatowe, które odbywają się w zrewitalizowanym otoczeniu Nowohuckiego Centrum Kultury przez dwa wakacyjne miesiące.

NH FEST // SCENA LETNIA: LAZY SWINGERS BAND

8 sierpnia (niedziela), g. 18.00, duża scena plenerowa NCK

wstęp wolny

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności