Weekend od 13 do 15 sierpnia w parku Jordana będzie obfitował w muzykę, taniec oraz teatr

Drugi weekend z Kraków Culture Summer startuje 13 sierpnia. Piątek zdominują Wianki: Debiuty oraz Unsound Silent Disco. W kolejne dni nie zabraknie spotkań z artystami kultowej Piwnicy pod Baranami, aktorami Teatru Bagatela czy Teatru Ludowego, a tancerze baletu Cracovia Danza wprowadzą widzów w świat tajemnic sobótkowej nocy.

Weekend od 13 do 15 sierpnia w parku Jordana będzie obfitował w muzykę, taniec oraz teatr. Już w piątek na scenie zameldują się krakowscy muzycy i didżeje. W pierwszej odsłonie Wianków na Kraków Culture Summer wystąpią: Atlantyda La5er i Zuza Baum – projekt piątki studentów katedry jazzu, którzy hip hop mają we krwi, Rycerzyki – zespół tworzący melodyjną, melancholijno-ekstatyczną muzykę wpisującą się luźno w nurt alternatywnego popu oraz The Afronauts – jeden z najlepszych składów afrobeatowych w Polsce. Z kolei Semprey, Daniel Drumz, Charlie oraz Olivia to didżeje, którzy w ramach Unsound Silent Disco zapewnią taneczną atmosferę.

Sobota również nawiąże do wiankowej tradycji, choć w innym wymiarze. Zadbają o to tancerze baletu Cracovia Danza, którzy programem „Pleć się wianku, pleć” wprowadzą widzów w świat obrządków i tajemnic nocy sobótkowej. W dalszej części wieczoru usłyszymy znane przeboje – m.in. „Boskie Buenos”, „Krakowski spleen”, „Biała flaga” – w wykonaniu śpiewających aktorów Teatru Ludowego z towarzyszącym im zespołem. Na Kraków Culture Summer nie mogło zabraknąć również Piwnicy pod Baranami. To właśnie artyści związani z tym wyjątkowym miejscem będą snuć opowieści o jego historii zaklęte w piosenkach m.in. Zbigniewa Książka, Jana Kantego Pawluśkiewicza czy Stanisława Radwana.

W programie znajdą się również liczne wydarzenia dla najmłodszych. W sobotę będzie to m.in. Teatr Groteska dla Dzieci, a w niedzielę ulubiony cykl młodych melomanów, czyli Sinfonietka z programem Letnie Piosenki”. Tradycyjnie przez wszystkie dni działać będzie strefa Kids in Kraków, a dzięki projektowi Orfeo & Majnun dzieci wraz z rodzicami będą mogły także wziąć udział w warsztatach o tematyce ekologicznej i przyrodniczej.

Na Kraków Culture Summer nie brakuje też strefy sportu, za którą odpowiada Decathlon. Można w niej wziąć udział w zawodach sportowych czy zagrać w badmintona. Natomiast na rodziców, korzystających z zabaw i warsztatów dzieci, czeka strefa Zero przygotowana przez Żywca.

Materiały prasowe

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności