W tym miejscu wprowadzono kolejną zmianę w organizacji ruchu

Uwaga kierowcy! Od dzisiaj, 9 sierpnia, przez około dwa miesiące nie będzie można wjechać w ul. Kostaneckiego. Do terenów szpitalnych oraz obiektów naukowych i handlowych będzie można dojechać ulicą Jakubowskiego. Utrudnienia mają związek z kolejnym etapem robót na skrzyżowaniu ulic Kostaneckiego i Wielickiej.

Dla ruchu zostały zamknięte wszystkie wjazdy z ul. Wielickiej na ul. Kostaneckiego. Aby dojechać do obiektów szpitalnych, naukowych i handlowych konieczne jest korzystanie z trasy objazdowej, wyznaczonej na ul. Jakubowskiego. Tymczasowa organizacja ruchu przewiduje możliwość wyjazdu z ul. Kostaneckiego. Zachowana będzie także zawrotka na wysokości ul. Wlotowej.

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać przez około dwa miesiące. Wprowadzone zakazy nie dotyczą pojazdów służb medycznych.

W tym czasie wykonawca przebudowy ul. Kostaneckiego będzie realizował roboty na skrzyżowaniu tej ulicy z ul. Wielicką polegające m.in. na instalacji oświetlenia, sygnalizacji i systemu sterowania ruchem.

Zmiany w komunikacji autobusowej:

  • nr 144 – w kierunku „Rżąki” będzie kursować po trasie czasowo zmienionej: „Azory” – … – przystanek „Prokocim Szpital”, ul. Wielicka, ul. Jakubowskiego, przystanek „Miejskie Centrum Opieki”, ul. Jakubowskiego, ul. Wielicka – … – „Rżaka”. Przystanek „Szpital Uniwersytecki / Instytut Pediatrii” będzie nieczynny. W zamian autobusy będą zatrzymywać się na pętli „Miejskie Centrum Opieki”. Autobusy linii nr 144 w kierunku „Azorów” będą kursować po stałej trasie
  • nr 163 – w kierunku „Rżąki” będzie kursować po trasie czasowo zmienionej: „Os. Piastów” – … – przystanek „Prokocim Szpital”, ul. Wielicka, ul. Jakubowskiego, przystanek „Miejskie Centrum Opieki”, ul. Jakubowskiego, ul. Wielicka – … – „Rżąka”. Przystanek „Szpital Uniwersytecki / Instytut Pediatrii” będzie nieczynny. W zamian autobusy będą zatrzymywać się na pętli „Miejskie Centrum Opieki”. Autobusy linii nr 163 w kierunku „Os. Piastów” będą kursować po stałej trasie
  • nr 183 – w kierunku „Miejskiego Centrum Opieki” / „Wydziału Farmaceutycznego UJ” będzie kursować po trasie czasowo zmienionej: „Złocień” – … – przystanek „Prokocim Szpital”, ul. Wielicka, ul. Jakubowskiego – „Miejskie Centrum Opieki” / kursy wariantowe po zawróceniu na pętli: ul. Jakubowskiego, ul. Kostaneckiego – „Wydział Farmaceutyczny UJ”. W zamian autobusy będą zatrzymywać się na pętli „Miejskie Centrum Opieki”. Przystanek „Szpital Uniwersytecki / Instytut Pediatrii” będzie nieczynny. Autobusy linii nr 183 w kierunku „Złocienia” będą kursować po stałej trasie
  • nr 204 – w kierunku Wieliczki będzie kursować po trasie czasowo zmienionej: „Czerwone Maki P+R” – … – przystanek „Prokocim Szpital”, ul. Wielicka, ul. Jakubowskiego, przystanek „Miejskie Centrum Opieki”, ul. Jakubowskiego, ul. Wielicka – … – „Wieliczka Miasto”. Przystanek „Szpital Uniwersytecki / Instytut Pediatrii” będzie nieczynny. W zamian autobusy będą zatrzymywać się na pętli „Miejskie Centrum Opieki”. Autobusy linii nr 204 w kierunku „Czerwonych Maków P+R” będą kursować po stałej trasie.

Uwaga! Kursy realizowane przed godz. 5.00 będą odbywać się po dotychczasowych trasach – ul. Jakubowskiego i Wielicką. Dla tych kursów zamiast przystanku „Szpital Uniwersytecki / Instytut Pediatrii” będzie funkcjonować przystanek na pętli „Miejskie Centrum Opieki”.

Rozkłady jazdy zostaną zmienione.

Przypomnijmy, że przebudowa ul. Kostaneckiego jest pierwszym z zadań, którego celem jest modernizacja układu drogowego w Prokocimiu i poprawa obsługi komunikacyjnej Szpitala Uniwersyteckiego. Prace rozpoczęły się wiosną i zakończą na początku 2022 roku. Od jesieni tego roku rozpocznie się z kolei realizacja drugiego etapu zadania, czyli rozbudowa ul. Jakubowskiego.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności