W Krakowie pojawił się książkomat

Biblioteka Kraków poinformowała, że przy Filii nr 16, przy ul. Radzikowskiego 29 stanął pierwszy książkomat Biblioteki Kraków, zakupiony ze środków Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa, edycja 2020

Książkomat to samoobsługowe urządzenie pozwalające na odbiór zamówionych oraz zwrot przeczytanych książek i audiobooków z Filii nr 16. Działanie książkomatu jest bardzo proste i podobne do działania popularnych paczkomatów. Wystarczy posiadać ważną kartę biblioteczną, zalogować się na swoje konto, znaleźć w katalogu książkę lub audiobook, które chcemy wypożyczyć  i jako miejsce odbioru wskazać książkomat. Po dostarczeniu książki do urządzenia, drogą mailową zostanie przesłana wiadomość o możliwości odbioru oraz terminie, do którego należy odebrać zamówiony tytuł (2 dni).

Z książkomatu mogą korzystać czytelnicy, którzy mają miejsce na koncie (5 egzemplarzy) na wypożyczenie kolejnych pozycji. Do urządzenia nie można zamawiać gier planszowych i prasy. Książki do książkomatu będą dostarczane od poniedziałku do piątku.

UWAGA! Jeśli masz zamiar zwrócić książki/audiobooki w książkomacie, to pamiętaj o tym, że wypożyczenie kolejnych nie będzie możliwe od razu. Każdy zwrot wymaga weryfikacji przez bibliotekarza, która zazwyczaj trwa 1 dzień roboczy.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności