W EXPO Kraków po raz pierwszy odbędzie się Reha INNOVATIONS Fizjoterapia

10-11 września w EXPO Kraków po raz pierwszy odbędzie się Reha INNOVATIONS Fizjoterapia. Nowoczesna diagnostyka. Odnowa biologiczna. To jedyne tego typu wydarzenie w Małopolsce, które sprawi, że na dwa dni Kraków stanie się najważniejszym miejscem spotkań rehabilitantów, fizjoterapeutów oraz specjalistów odnowy biologicznej z Pacjentami. Tematem przewodnim będzie kompleksowa rehabilitacja w dobie pandemii COVID-19.

Dwa dni, kilkanaście godzin spotkań z ekspertami, naukowcami i lekarzami, wykłady otwarte oraz warsztaty eksperckie, wystawa towarzysząca, bezpłatne badania, specjalna strefa z kriokomorą oraz baliami z wodą do morsowana. To tylko kilka z powodów, dla których warto wziąć udział w tym unikatowym wydarzeniu przygotowanym z myślą o przedstawicielach świata nauki, medycyny, sportu, biznesu, jak i wszystkich osobach, które mają obniżoną sprawność ruchową, wymagają rehabilitacji, uprawiają zawodowo lub intensywnie sport oraz mających problemy z dojściem do zdrowia po przebytej chorobie.

Cenieni eksperci

Udział w Reha Innovations potwierdziło kilkunastu cenionych w Polsce i na świecie specjalistów, którzy opowiadać będą o najnowszych trendach, innowacjach oraz odpowiedzą na pytania dotyczące przyszłości branży fizjoterapeutycznej. Poruszą tematy związane m.in. z odnawianiem psychosomatyki, radzeniem sobie z depresją i stanami lękowymi, stymulacją odporności organizmu, czy innowacyjnymi metodami w fizjoterapii. Wykład inauguracyjny pt. Wpływ przezczaszkowej stymulacji magnetycznej serią bodźców na aktywność fizyczną u osób cierpiących na depresję wygłosi dr n. med. Jakub Antczak z Katedry Neurologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum, Polskiego Towarzystwa Neurofizjologii Klinicznej. Wśród zaproszonych gości spotkamy m.in. prof. dr hab. n. med. Andrzeja Cechnickiego, Kierownika Zakładu Psychiatrii Środowiskowej Katedry Psychiatrii Collegium Medicum UJ, który omówi temat – Co to jest rehabilitacja psychiatryczna? Cele i jak je osiągnąć. O praktycznym wykorzystaniu tlenoterapii hiperbarycznej porozmawiamy z dr hab. Tomaszem Pałką, prof. Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Podczas otwartych wykładów poznamy wyniki najnowszych badań dotyczących bruksizmu. Temat rehabilitacji i regeneracji stawu skroniowo żuchwowego przedstawi dr Jarosław Jawny z Centrum Terapii Kręgosłupa we Wrocławiu. 

Nauka w parze z biznesem

Celem Reha INNOVATIONS jest stworzenie przestrzeni do wymiany doświadczeń, istotnych branżowych informacji, a także prezentacji produktów i rozwiązań w zakresie profilaktyki, diagnozowania, leczenia w fizjoterapii, medycynie fizykalnej, inżynierii biomedycznej, medycynie sportowej, osteopatii oraz lecznictwie uzdrowiskowym. Zakres tematyczny wystawcy został przygotowany tak, aby odpowiedzieć na aktualne potrzeby – fizjoterapeutów i Pacjentów. Partnerem strategicznym wydarzenia jest Maden-Inmed – lider na rynku usług medycznych. Proponowane przez firmę produkty i technologie tj. stoły do masażu, urządzenia do fizykoterapii, hydroterapii, elektroterpaii, każdego dnia ułatwiają i organizują pracę w placówkach medycznych, ośrodkach rehabilitacyjnych oraz prywatnych gabinetach lekarskich. Na stoisku firmy VitaOzon prezentowana będzie wysokiej klasy kabina rehabilitacyjna, dopasowana do indywidualnych potrzeb rekonwalescenta. Terapia cieplno-parowa polepsza ruchomość stawów, wzrost elastyczności tkanki łącznej i torebek stawowych. Zalecana jest jako uzupełnienie treningu przez przedstawicieli każdej dyscypliny sportowej. Udział w wydarzeniu potwierdziła firma Puromedica, która oferuje suplementy powstałe z najczystszych surowców. Produkty oferowane przez markę nie zawierają żadnych substancji smakowych, słodzących i odzwierzęcych.

Morsowanie

Wakacje powoli dobiegają końca i nim się obejrzymy, nastanie zima. Wraz z pierwszymi przymrozkami wielu z nas ponownie powróci do jednej z najpopularniejszych aktywności zimowych – morsowania. O świadomym morsowaniu, wysiłku w niskich temperaturach porozmawiamy z dr inż. Valerjanem Romanovskim, kilkukrotnym rekordzistą Księgi Guinessa, który stale przesuwagranice, testując organizm w najtrudniejszych warunkach. Wykład połączony będzie z pokazem morsowania. Na temat spojrzymy również przez pryzmat badań naukowych. Wyniki przybliży dr hab. Aneta Teległow, prof. Akademii Fizycznej w Krakowie z Wydziału Rehabilitacji Ruchowej. To nie wszystko. Z myślą o osobach, które będę chciały spróbować tej formy rekreacji, powstanie specjalna strefa z kriokomorą oraz 2 baliami z ciepłą i lodowatą wodą. Zdobyta podczas Reha INNOVATIONS wiedza pozwoli na odpowiednie przygotowanie organizmu do zimnych kąpieli.

Bezpłatne badania

Podczas Reha INNOVATIONS firma KOORDYNACJA Mariusz Strzecha przeprowadzi bezpłatną diagnostykę stóp i postaw ciała u dorosłych, jak i dzieci. Diagnostyka wykonywana będzie przez fizjoterapeutów z wykorzystaniem systemu FreeMED POSTURE. Eksperci zaproponują aż 5 specjalistycznych badań: ocenę anatomii i wysklepienia stóp na Podoskanerze 2D FootCAD, analizę dystrybucji ciśnień na podeszwowej stronie stóp w statyce i podczas chodu na platformie baropodometrycznej FreeMED, ocenę postawy w 2D z wykorzystaniem oprogramowania Videografia oraz skan stóp w 3D, stanowiący podstawę do wykonania indywidualnych wkładek ortopedycznych. Każdy pacjent otrzyma wyniki badań, a także możliwość zamówienia indywidualnych, projektowanych komputerowo wkładek 3D popartych uzyskanymi badaniami.

Reha SYMPOZJUM

W trakcie Reha INNOVATIONS odbędzie się XX Sympozjum Naukowe Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji. Będzie to pierwsze stacjonarne spotkanie Towarzystwa od wybuchu pandemii. W programie pojawią się m.in. takie tematy jak.: Kompleksowa rehabilitacja pacjentów po przebyciu SARS-CoV-2, Wpływ pandemii Covid-19 na poziom lęku i depresji u opiekunów dzieci korzystających ze świadczeń rehabilitacyjnych, Potrzeby  i  odczucia  pracowników  ochrony  zdrowia  podczas pandemii SARS CoV-2, Schemat postępowania i możliwości bezpiecznego prowadzenia rehabilitacji neurologicznej oraz ochrony personelu jak i pacjentów wypracowany w trakcie trwającej pandemii. Szczegółowy program dostępny jest na stronie www.rehasymposium.com.pl

Temat zdrowia publicznego jeszcze nigdy nie był tak ważny, dlatego stale należy podnosić kwalifikacje, śledzić trendy i testować nowości. Reha INNOVATIONS będzie idealną przestrzenią do pogłębienia wiedzy i przyjrzenia się produktom i technologiom, których zastosowanie może pomóc Pacjentom.

Rejestracja online na Reha INNOVATIONS pozwala na bezpłatny wstęp https://rehainnovations.exposupport.pl/visitor/register?p=TwVVnvunQ2c=

Organizatorami Reha INNOVATIONS są Targi w Krakowie oraz FizjoCoach.
Patronat honorowy objął Marszałek Województwa Małopolskiego i Prezydent Miasta Krakowa
Sponsorem strategicznym został Maden-Inmed

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności