Urząd Miasta Krakowa wraca z propozycją edukacyjnych wycieczek rowerowych dla mieszkańców

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, część z wycieczek jest realizowana w ramach budżetu obywatelskiego (2020). Organizatorzy akcji chcą przekazać uczestnikom wiedzę niezbędną do bezpiecznego podróżowania i poprawnego korzystania z rosnących w liczbę rowerowych rozwiązań infrastrukturalnych w naszym mieście.

Wycieczki są bezpłatne i będą prowadzone przez członków stowarzyszenia „Kraków Miastem Rowerów”. Dla uczestników wycieczek przewidziano drobny upominek.

Sierpniowe wycieczki odbędą się w cztery kolejne niedziele, w godz. 10.30-12.30, według następującego harmonogramu:

  • 8 sierpnia – Grzegórzki i Prądnik Czerwony – zapisy do 6 sierpnia do godz. 14.00
  • 15 sierpnia – Grzegórzki i Stare Miasto – zapisy do 13 sierpnia do godz. 14.00
  • 22 sierpnia – Grzegórzki i Podgórze – zapisy do 20 sierpnia do godz. 14.00
  • 29 sierpnia – Grzegórzki i Czyżyny – zapisy do 27 sierpnia do godz. 14.00

Zbiórka odbędzie się na dolnym poziomie ronda Mogilskiego.

Liczba miejsc na każdą z wycieczek jest limitowana, a o zapisie decyduje kolejność zgłoszeń (e-mail: roweremdopracy@um.krakow.pl, tel. 12 616 87 70, 12 616 78 24). Potwierdzeniem zgłoszenia jest informacja zwrotna. W wycieczkach mogą uczestniczyć także osoby niezarejestrowane pod warunkiem dostępności miejsc.

Warunkiem udziału w wycieczce jest akceptacja jej regulaminu. Przy zapisach należy podać liczbę uczestników, adres e-mail i numer telefonu na potrzeby kontaktu w związku z organizacją wycieczki. O ewentualnym odwołaniu wycieczki zostaną poinformowane tylko osoby zapisane.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności