Ranking najlepszych miejsc do zamieszkania w Krakowie

Artykuł sponsorowany

Kraków cieszy się ogromną popularnością turystów, ale też osób z innych części Polski, które myślą o przeprowadzce tu na stałe. Nie dziwi więc fakt, że ekipy budowlane i deweloperzy mają co robić. Z biegiem lat na urodzie zyskują też nieruchomości z rynku wtórnego. Poznaj ranking najlepszych miejsc do zamieszkania w Krakowie i zdecyduj, gdzie chcesz zamieszkać.

Miejsce numer 1: Grzegórzki

Grzegórzki są polecane jako miejsce do zamieszkania między innymi dla osób, które są zatrudnione w jednej z działających tu firm. Dzielnicą tą warto się zainteresować, jeśli chcesz cieszyć się dobrym połączeniem z centrum i innymi rejonami miasta. Dla miłośników shoppingu przygotowano dwa świetnie wyposażone galerie handlowe, ale też miejsca spacerowe i przeznaczone do przejażdżek rowerowych, ulokowane wzdłuż bulwarów wiślanych. Dobra lokalizacja mieszkania jest jednak okupiona jego znaczną ceną – mediana w II kwartale tego roku wyniosła 12162 zł/m2. Jeśli rozważasz zakup nieruchomości w najbliższym czasie, koniecznie zajrzyj na adresowo.pl – mieszkania Kraków z rynku wtórnego już tam na Ciebie czekają.
Rys. 1. Ceny mieszkań Kraków Grzegórzki (stan na II kwartał 2021 r.)

Miejsce numer 2: Krowodrza

Krowodrzę kochają wszyscy studenci z dwóch powodów: bliskości wszystkich atrakcji i obecności kampusów uczelnianych. Życie w tej części Krakowa uprzyjemniają też tereny zielone oraz łatwy dostęp do różnych usług. Mieszkając na Krowodrzy, warto na co dzień korzystać z komunikacji publicznej, gdyż wyjątkowo często jeździ i pozwala przedostać się do centrum w zaledwie kwadrans. Rejon ten jest odpowiedni dla młodych osób, studiujących na jednej z pobliskich uczelni, na przykład na Akademii Górniczo-Hutniczej.

Miejsce numer 3: Stare Podgórze

Urok Starego Podgórza sprawia, że od kilku już lat inwestorzy i mieszkańcy inaczej na nią patrzą. W starych kamienicach nierzadko można znaleźć przepięknie urządzone i zaaranżowane mieszkania. Ogromny atut w postaci bliskości Starego Miasta czyni dzielnicę świetnym miejscem wypadowym na wieczorne imprezy, koncerty, spektakle czy wydarzenia plenerowe.

Miejsce numer 4: Zabłocie

Zabłocie to gratka dla miłośników loftowych klimatów. W ciągu kilku ostatnich lat powstały tu atrakcyjne nowe osiedla stylizowane na pofabryczne. Klimatu okolicy dodaje obecność licznych muzeów oraz Krakowskiej Akademii im. A. Frycza. Klimat bohemy artystycznej i interesujących inicjatyw przyciąga wiele młodych osób.

Miejsce numer 5: Kazimierz

Na krakowskim Kazimierzu aż roi się od fantastycznych knajpek i inicjatyw artystycznych. Niespokojne duchy na pewno będą czuć się tu znakomicie. Dzielnica przyciąga swoim niezwykłym klimatem i zabytkowymi kamienicami. Ślady obecności Żydów można znaleźć tu na każdym kroku. Dla urodzonych kulturoznawców i miłośników sztuki, ale też nowoczesnego street foodu zakup mieszkania na Kazimierzu będzie strzałem w dziesiątkę.

Podsumowując, w Krakowie masz zdecydowanie duży wybór, jeśli chodzi o dzielnice przyjazne do życia. Każda z nich ma swój specyficzny klimat, właściwy tylko jej. Dlatego zanim zakupisz własną nieruchomość, dobrze poznaj każdą z nich. Sprawdź, co może Ci zaoferować i czy dobrze wpisze się w Twoje oczekiwania względem wymarzonego miejsca do życia.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności