Powstanie nowy węzeł przesiadkowy wraz z parkingiem P+R Bronowice oraz terminalem autobusowym

Urząd Miasta Krakowa poinformował, że projektowany jest nowy węzeł przesiadkowy wraz z parkingiem P+R Bronowice oraz terminalem autobusowym – prace związane z jego budową planowane są w przyszłym roku. W czwartym kwartale tego roku ogłoszony zostanie przetarg na remont parkingu, który zostanie dostosowany do potrzeb systemu „parkuj i jedź” – będzie to P+R Suche Stawy. W pierwszej połowie roku zakończyły się roboty budowlane węzła przesiadkowego u podnóża Tenczyńskiego Parku.

Węzeł przesiadkowy z P+R Bronowice

W dzielnicy VI (Bronowice) w rejonie skrzyżowania ulic Balickiej, Armii Krajowej i Złoty Róg, w bezpośrednim sąsiedztwie budowanego przystanku kolejowego Kraków-Bronowice powstanie nowy węzeł przesiadkowy. Trwa jego projektowanie, roboty w terenie planowane są w przyszłym roku.

Dwupoziomowy obiekt będzie składał się z dworca autobusów miejskich (płyta dolna), terminala dworca autobusowego z pomieszczeniami obsługi technicznej i dyspozytora ruchu, poczekalni dla podróżnych, sanitariatów, pomieszczeń technicznych, parkingu P+R (płyta górna, zadaszona, na ok. 220 miejsc postojowych). Znajdzie się tu również przestrzeń dla parkingu rowerowego.

Na stropie nad parkingiem zostanie zastosowane ekologiczne rozwiązanie – zielony dach.

P+R Suche Stawy

W dzielnicy XVIII (Nowa Huta) na ul. Ptaszyckiego, w pobliżu obiektów sportowych i Centrum Rozwoju Com-Com Zone planowane są prace remontowe istniejącej zniszczonej nawierzchni parkingu wykonanej z płyt betonowych. Parking zyska odwodnienie, oświetlenie oraz zostanie wyposażony w niezbędne elementy dla potrzeb systemu „parkuj i jedź”. Kompletowane są dokumenty, aby w czwartym kwartale ogłosić przetarg i znaleźć wykonawcę prac. Remont rozpocznie się jeszcze w tym lub na początku przyszłego roku.

P+R/B+R Rząska-Mydlniki-Wapiennik

Już działa – nowy węzeł przesiadkowy zlokalizowany u podnóża Tenczyńskiego Parku Krajobrazowego, w rejonie ul. Brzezińskiego – P+R/B+R Rząska-Mydlniki-Wapiennik. Zlokalizowana jest tu pętla autobusowa, parking P+R, zadaszone wiaty rowerowe oraz stacja kolejowa. Prace budowlane zostały zakończone, obiekt jest teraz przekazywany w użytkowanie do innych jednostek.

Źródło UMK

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności