Pościg ulicami Krakowa za pijanym rowerzystą

Patrol straży miejskiej, który przejeżdżał ulicą Wrocławską, dostrzegł rowerzystę rozmawiającego przez telefon i poruszającego się slalomem tj. od krawężnika do środka jezdni. Gdy tylko nadarzyła się okazja, strażnicy zrównali się z nim radiowozem i nakazali mu, aby zjechał na chodnik i zatrzymał się.

Mężczyzna zignorował polecenie, po czym przyspieszył i wyprzedził radiowóz z prawej strony, przy okazji zahaczając o jego bok. W efekcie stracił równowagę i upadł na ziemię. Nie przeszkodziło mu to jednak w dalszej ucieczce, szybko bowiem zerwał się i ile sił w nogach zaczął uciekać.

Po krótkim pościgu ujęliśmy go. Ponieważ mówił bełkotliwe, a z jego ust wyczuwalna była woń alkoholu wezwaliśmy na miejsce policję. Choć nic nie wskazywało, aby mężczyźnie cokolwiek dolegało, dla pewności zapytaliśmy, czy nie potrzebuje pomocy medycznej – odmówił. Po przeprowadzeniu przez policjantów badania alkomatem, które dało wynik pozytywny, podjęto decyzję o nałożeniu na mężczyznę 2 mandatów karnych na łączną kwotę 800 zł (za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji).” – poinformowała straż miejska.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności