O godzinie 17.00 zawyją syreny alarmowe

W tym roku obchodzimy 77. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego i akcji „Burza”. W niedzielę, 1 sierpnia, o godz. 17.00 – w godzinie „W”, w całej Polsce, w tym w Krakowie, zawyją syreny. Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski apeluje o udekorowanie w tym dniu domów biało-czerwonymi flagami. Pojazdy komunikacji miejskiej wyjadą na ulice ozdobione biało-czerwonymi chorągiewkami.

Flagi państwowe pojawiły się w Krakowie na budynkach urzędu miasta oraz miejskich jednostek organizacyjnych, a także na masztach przed magistratem na placu Wszystkich Świętych. Udekorowane biało-czerwonymi flagami zostały także maszty od strony bazyliki Mariackiej i maszty za pomnikiem Grunwaldzkim na placu Matejki. Dodatkowo przy bazylice stanie stojak z flagami.

Kładka o. Bernatka, estakada tramwajowa Lipska-Wielicka, TAURON Arena Kraków oraz wieża telewizyjna firmy Emitel zostaną podświetlone w barwach biało-czerwonych.

Podczas uroczystości odbywających się na placu Matejki zostanie zapalony znicz od władz miasta Krakowa.

O godz. 17.00, czyli o godzinie „W”, w całym kraju, w tym w Krakowie, zawyją syreny alarmowe. Każdy będzie mógł się zatrzymać na chwilę po to, aby uczcić pamięć bohaterów, którzy walczyli i zginęli podczas powstania warszawskiego.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności