Na lotnisku zatrzymano kolejne osoby

Po raz kolejny w lotniczym przejściu granicznym w Krakowie – Balicach zatrzymano cudzoziemców, którzy usiłowali nielegalnie przedostać się do Polski. W czwartek 19 sierpnia 2021 r. obywatel Afganistanu i obywatel Pakistanu przylecieli do Krakowa samolotem rejsowym z Aten.

34-letni Afgańczyk już 6 lat temu opuścił swój rodzinny kraj. Po kilkuletnim pobycie w Turcji i Grecji, postanowił przedostać się dalej w głąb Europy. Posługując się fałszywymi greckimi dokumentami dostał się na samolot do Krakowa. Stąd planował znaleźć połączenie do Paryża, gdzie mieszka jego rodzina.

Drugi cudzoziemiec, obywatel Pakistanu, również około 5 lat temu w poszukiwaniu pracy opuścił swój kraj. Przez Turcję dostał się do Grecji, gdzie pracował nielegalnie przy zbiorze truskawek i oliwek. Po zakupieniu sfałszowanych dokumentów, przerobionego pakistańskiego paszportu z podrobionym greckim tytułem pobytowym, planował podróż przez Polskę do Londynu.

Obydwaj cudzoziemcy usiłowali wprowadzić w błąd funkcjonariuszy Straży Granicznej na lotnisku w Krakowie-Balicach, okazując im do kontroli sfałszowane dokumenty. W związku z tym oraz brakiem innych dokumentów uprawniających ich do pobytu na terenie RP zostali  zatrzymani.

W trakcie prowadzonych czynności procesowych obaj mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów, tj. usiłowania nielegalnego przekroczenia granicy RP przy użyciu sfałszowanych dokumentów. Równolegle wszczęto wobec zatrzymanych postepowania administracyjne, w ramach których cudzoziemcy zostali umieszczeni w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Lesznowoli na okres 3 miesięcy.

Źródło PSG

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności