Most na ul. Piastowskiej będzie przejezdny

Most na ul. Piastowskiej będzie przejezdny

Bardzo dobra informacja dla kierowców. Od soboty, 14 sierpnia most na ul. Piastowskiej będzie przejezdny, ale z ruchem wahadłowym i ograniczeniem tonażu – informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa.

reklama

W czasie remontu mostu uwagę pracowników ZDMK zwrócił zły stan techniczny jego elementów konstrukcyjnych. Zlecone dodatkowe ekspertyzy potwierdziły obawy – na obiekcie występują uszkodzenia konstrukcji ustroju nośnego (w obrębie kratownicowych dźwigarów głównych oraz konstrukcji stalowej pomostu) o charakterze korozyjnym. Mimo że zasadnicze prace się zakończyły, ruch pojazdów na obiekcie nie może zostać przywrócony. Konieczna jest nowa organizacja ruchu, uwzględniająca wyniki ekspertyzy.

reklama

Zgodnie z zaleceniami ekspertów – na obiekcie wprowadzony zostanie ruch wahadłowy dla pojazdów do 3,5 t. Zachowany zostanie przejazd autobusów komunikacji miejskiej. Przygotowanie i wdrożenie tych zmian w organizacji ruchu potrwa około trzech tygodni.

Przewiduje się, że ta organizacja ruchu będzie obowiązywała w okresie trzech miesięcy. W tym czasie wykonane zostaną dodatkowe wzmocnienia konstrukcji stalowej. Wytyczne w tym zakresie zostaną zawarte w opracowywanej aktualnie ekspertyzie.

Ostatecznie most w ciągu ul. Piastowskiej został zakwalifikowany do gruntownej przebudowy – w okresie trzech lat Zarząd Dróg Miasta Krakowa chce zabezpieczyć środki w budżecie oraz przygotować niezbędną dokumentację i pozwolenia.

Obiekt zostanie otwarty na czas przejazdu krakowskiego etapu wyścigu Tour de Pologne, ponieważ problemem na obiekcie jest obciążenie, a nie nawierzchnia.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności