Kryminalni zlikwidowali domową plantację konopi indyjskich [video]

Wieczorem, 4 sierpnia br., w wyniku skoordynowanych działań małopolscy policjanci zatrzymali 31-latka, który na piętrze domu w powiecie wielickim uprawiał konopie indyjskie. W wyniku przeszukania pomieszczeń kryminalni natrafili na namioty, infrastrukturę służącą do hodowli nielegalnych roślin, a także 21 krzewów konopi indyjskich, będących w różnych fazach wzrostu.

Policjanci zabezpieczyli również  niemal 14,5 kg suszu marihuany. 
W tym samym czasie, w ręce stróżów prawa wpadł drugi amator środków odurzających, 32-letni krakowianin, który przyjechał w odwiedziny do swego kompana. W jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli ponad 103 g ziela konopi indyjskich.


Obaj mężczyźni trafili do wielickiej komendy, gdzie usłyszeli zarzuty z Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii. Odpowiedzą za posiadanie znacznych ilości środków odurzających, a młodszy  dodatkowo usłyszy zarzut  za niedozwolone wytwarzanie znacznych ilości narkotyków.


Prokurator zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, poręczenia majątkowego ( w kwocie 30 tys. zł oraz 10 tys. zł) oraz zakazu opuszczania kraju. Za popełnione przestępstwo grozi do 10 lat więzienia.

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności