Kraków ubiega się o tytuł „Zielonej Stolicy Europy 2023”. Z tej okazji…

Kraków ubiega się o tytuł „Zielonej Stolicy Europy 2023”. Kraków wraz z Helsingborgiem (Szwecja), Sofią (Bułgaria) i Tallinem (Estonia) trafił do ścisłego finału konkursu. Z tej okazji cztery lokalizacje: TAURON Arena Kraków, Centrum Kongresowe ICE Kraków, kładka o. Bernatka oraz estakada Lipska-Wielicka zostaną w środę, 18 sierpnia podświetlone na zielono.

W tegorocznej edycji konkursu wystartowały również: Belgrad (Serbia), Cagliari (Włochy), Dublin (Irlandia), Gaziantep (Turcja), İzmir (Turcja), Košice (Słowacja), Logroño (Hiszpania), Skopje (Republika Macedonii Północnej) oraz Zagrzeb (Chorwacja), a z polskich miast: Warszawa, Rzeszów i Gdańsk.

Europejskie miasta, które złożyły aplikację w konkursie, zostały ocenione w dwunastu kategoriach. Kraków w swoim wniosku wskazał plany na najbliższe lata, skupiające się na dążeniu do bycia miastem ekologicznym i przyjaznym dla mieszkańców – informuje Urząd Miasta Krakowa

Finał konkursu odbędzie się we wrześniu w fińskim Lahti, które uzyskało tytuł „Zielonej Stolicy Europy 2021”.

Tytuł Zielonej Stolicy Europy jest przyznawany od 2010 r. Nagroda trafia do miasta, które zobowiązuje się do ciągłych i ambitnych celów w zakresie dalszej poprawy środowiska i zrównoważonego rozwoju oraz konsekwentnie osiąga wysokie standardy środowiskowe.

Źródło UMK

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności