Kontrole w komunikacji miejskiej. Podsumowanie działań

23 i 24 sierpnia br. nieumundurowani policjanci wraz z inspektorami MPK prowadzili kontrole w komunikacji miejskiej, które odbywały się na kilku wybranych trasach. Działania te mają charakter prewencyjny i są ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa pasażerom oraz eliminowanie zachowań niepożądanych, które utrudniają przejazd innym podróżującym. Oprócz reagowania na wszelkie negatywne zachowania, takie jak spożywanie alkoholu w pojeździe i na przystankach oraz zakłócanie porządku, kontrolujący zwracali też baczną uwagę na przestrzeganie obostrzeń sanitarnych. Mimo zniesienia w okresie wakacyjnym wielu z nich, nadal w przestrzeni zamkniętej, w tym również w komunikacji miejskiej istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki oraz zachowania dystansu społecznego. Większość pasażerów stosuje się do uregulowań w tym zakresie, jednak są i tacy, którzy świadomie je łamią ale też roztargnieni pasażerowie, którzy po prostu o nich zapominają.

Podczas kontroli prowadzonych w autobusach i tramwajach, policjanci oraz inspektorzy MPK zwracali uwagę osobom, które nie miały maseczek. Zapominalscy byli pouczani, natomiast osoby, które lekceważyły uwagi policjantów musiały liczyć się z surowszymi konsekwencjami w postaci mandatu.

W akcji brali również policjanci drogówki, którzy dbali o przestrzeganie przepisów uczestników ruchu drogowego na trasach gdzie prowadzone były kontrole oraz w razie konieczności byli gotowi udzielić wsparcia inspektorom i policjantom działającym wewnątrz pojazdów.

W ciągu dwóch dni funkcjonariusze podjęli kilkadziesiąt interwencji, które zakończyły się 12 pouczeniami za brak maseczki, 2 za nie zachowanie dystansu społecznego, 3 pouczeniami za zaśmiecanie oraz 1 pouczeniem za wykroczenie drogowe. Policjanci wręczyli 39 mandatów za nie stosowanie się do obowiązku zakrywania ust i nosa oraz 1 mandat za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym.

Podobne działania będą kontynuowane we wrześniu.

Fot. poglądowe Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności