Kilka rozwiązań na wymarzony dom w Krakowie

Artykuł sponsorowany

Kraków — stara stolica Polski, miasto królów i książąt, obecnie historyczna i rozrywkowa stolica województwa małopolskiego. Jest to miasto, które wiecznie żyje — zaczynając od wielu atrakcji turystycznych, przez interesujące wydarzenia kulturalne i sportowe, kończąc na ciągle otwartym rynku pracy w wielu branżach. Pomimo posiadania ponad 700 tysięcy mieszkańców, miasto to nie posiada aż tak odczuwalnego „przepełnienia”, jakie ma miejsce, chociażby, w centrum Warszawy czy Poznania. Jest to idealne miejsce do zamieszkania, ale zanim podejmie się właściwą decyzję, należy zapoznać się z rynkiem, a przede wszystkim z własnymi preferencjami.

Dla kogo mieszkanie w Krakowie?

W związku z faktem, iż jest to drugie największe miasto w Polsce, z obszernym terenem, to idealne rozwiązanie zarówno dla osób, które uwielbiają tętniące życiem miasto, jak i spokojne obrzeża. Jest to również jeden z ważniejszych ośrodków akademickich na mapie kraju, więc jeśli jesteś studentem (ewentualnie planujesz studia), to warto zastanowić się nad tym miejscem. Również jest to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą rozkręcić swój interes polegający na wynajmowaniu mieszkań — czy to właśnie studentom, czy turystom, gdyż jako ważny ośrodek kulturalny, Kraków przyciąga co roku ogrom przyjezdnych chcących spędzić w nim trochę więcej chwil. Jest to miasto dla każdego, gdyż łączy ze sobą zgiełk miejski, podmiejski spokój, a co najważniejsze — ma bardzo dobrze rozbudowaną infrastrukturę komunikacyjną, dlatego osoby chcące rozpocząć nowe życie w Krakowie nie muszą przejmować się kwestią szukania mieszkania pod znalezioną pracę.

Rynek pierwotny czy wtórny?

To pytanie pojawia się bardzo często w momencie podjęcia decyzji o zakupieniu mieszkania. Warto w tym momencie zastanowić się nad tym, czego oczekujemy od mieszkania. Najlepszą, aczkolwiek z pewnością bardziej wymagającą finansową kwestią na początek jest wykupienie mieszkania z rynku pierwotnego. Dlaczego? Otóż w momencie wykupienia świeżego mieszkania jesteśmy pewni funkcjonalności całej instalacji elektrycznej/wodnej/gazowej, stanu i jakości budynku, a do tego jesteśmy w stanie zarządzić swoim mieszkaniem według własnych upodobań. Wiadome jest, że wiąże się to z większą inwestycją, lecz można być pewnym, że zwróci się ona prędzej czy później.

Jeśli natomiast nie czujemy się wystarczająco „zakorzenieni” w danej przestrzeni i uwielbiamy nowe miejsca, to jest jeszcze czas na podjęcie decyzji lub wykorzystania mieszkania w innym celu. Wykupienie i wyremontowanie przestrzeni według własnych potrzeb może nam się przydać przez kilka lat, a następnie takie mieszkanie w dobrym stanie możemy wynająć innym, dzięki którym kredyt jest w stanie spłacać się sam. Rynek pierwotny również jest dobrym rozwiązaniem, zważywszy na fakt, że bardzo dużo deweloperów stawia nowe osiedla bardzo blisko centrum — nowe budynki pojawiają się na takich osiedlach jak Grzegórzki, Prądnik Biały i Czerwony czy Dębniki. Są one ekologiczne, a do tego ich kwoty są bardzo zróżnicowane, więc każdy będzie w stanie znaleźć odpowiednie lokum dla siebie.

Gdzie szukać idealnego mieszkania?

Skoro już podjęliśmy decyzję o zakupie mieszkania w Stolicy Królów Polskich, warto skupić się na tym, gdzie możemy odnaleźć rozsądne oferty mieszkań, dzięki którym nie tylko dowiemy się o samym naszym przyszłym lokum, ale również o tym, gdzie najlepiej dla nas będzie się zadomowić. Wszelkie interesujące nowe domy w Krakowie znajdziesz na obido— to tam dowiesz się o tym, dlaczego np. Czyżyny mogą być idealnym miejscem do zamieszkania, jakie zabytki znajdziesz nieopodal przyszłego mieszkania oraz jakie instytucje i udogodnienia znajdziesz w pobliżu. Idealne rozwiązanie dla osób, które nie znają Krakowa, ale wiedzą, czego chcą od życia!

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności