Kandydaci na motorniczych będą szkoleni w symulatorze tramwaju

W ramach wieloletniej współpracy MPK SA w Krakowie z Katedrą Pojazdów Szynowych i Transportu Politechniki Krakowskiej rozpoczęte zostały pilotażowe szkolenia kandydatów na motorniczych z wykorzystaniem symulatora tramwaju NGT6, który znajduje się na uczelni. Zanim kandydaci odbywający kurs u krakowskiego przewoźnika wsiądą do prawdziwego wagonu, mogą trenować prowadzenie tramwaju w takim urządzeniu. Pierwsza grupa kandydatów odbyła już takie szkolenie w piątek, 20 sierpnia. Uczestnicy zajęć mogli w praktyce wykorzystać zdobytą już na kursie wiedzę teoretyczną z prowadzenia tramwaju. Dzięki symulatorowi mogli poczuć się jak w prawdziwym pojeździe, ruszać i zatrzymywać się na przystankach, zmieniać zwrotnice oraz przejeżdżać przez różnego rodzaju skrzyżowania.

– Wszystkie osoby były bardzo zadowolone z tego szkolenia – podkreśla Maciej Górowski – pomysłodawca i instruktor symulatora z Politechniki Krakowskiej.

Szkolenie z wykorzystaniem symulatora ma jeszcze bardziej pomóc w jak najlepszym przygotowaniu kandydatów do pracy na stanowisku motorniczego. Jeżeli obecne pilotażowe zajęcia zostaną pozytywnie ocenione przez uczestników to zostaną one na stałe wprowadzone jako element kursu na motorniczego w Krakowie.
Szkolenia takie miały być już realizowane wcześniej, jednak plany pokrzyżowała pandemia koronawirusa.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności