Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie powraca

Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie powraca! Podczas ostatniego weekendu Kraków Culture Summer usłyszymy m.in. koncert „The Best of John Barry” z pamiętnymi utworami do filmów „Tańczący z wilkami”, „Niemoralna propozycja” czy „Pożegnanie z Afryką”, a także „Galę FMF w trzech sezonach” oraz światową premierę muzyki z ostatniego sezonu „Wikingów”. Wcześniej, już w piątek, zaprezentują się: Beata i Bajm, Karaś / Rogucki, Smolik / Kev Fox, Bokka oraz Izzy and the Black Trees.

Na sobotę, 28 sierpnia, proponujemy „Galę FMF w trzech sezonach”, w formie plenerowego święta. Duża dawka emocji gwarantowana, bo już na start zabrzmi muzyka towarzysząca intrydze i akcji — jako pierwsi na świecie usłyszymy na żywo m.in. suity z „Króla”, „Wiedźmina” czy „Watahy”.

Środkowa część koncertu to czas na przejmujące osobiste historie – popularną piosenkę z „Euforii” śpiewaną w oryginale przez Billie Eilish i Rosalíę wykonają Natalia Nykiel i Kacha Kowalczyk z zespołu Coals. W programie tej sekcji znajdą się również m.in. „Sukcesja”, „Kraina Lovecrafta” i „Rok za rokiem.”

Na koniec równie dramatyczne, ilustrujące różnego typu rywalizację seriale. „Czarne lustro”, „Gambit królowej”, „Wikingów” i „Ukrytą grę” łączy przede wszystkim motyw walki – o swoją pozycję, o tożsamość, o niezależność. „My Life Is Going On” z „Domu z papieru” zaśpiewa znana z wykonania oryginalnego hiszpańska wokalistka Cecilia Krull.

Festiwalową niedzielę, 29 sierpnia, zaczniemy od FMF4Kids z muzyką z „Agi Bagi”, polskiego serialu animowanego promującego ekologiczne postawy wśród najmłodszych, a zakończymy koncertem „The Best of John Barry”. Utwory brytyjskiego kompozytora prezentowaliśmy na FMF nie raz, bo trudno o drugą tak wyrazistą i wszechobecną w branży filmowej postać. W hołdzie wielokrotnie nagradzanemu twórcy FMF Youth Orchestra wykona muzykę z m.in. „Pożegnania z Afryką”, „Tańczącego z wilkami” czy „Niemoralnej propozycji”. John Barry to oczywiście również muzyka z filmów o przygodach Jamesa Bonda. Posłuchamy więc utworów z „Pozdrowień z Rosji”, „W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości”, a także piosenek z „Diamenty są wieczne” oraz „Żyje się tylko dwa razy”.

Ostatni weekend Kraków Culture Summer to także moc atrakcji w ramach warsztatów przygotowanych przez Kids in Kraków oraz projekt społeczny „Orfeo & Majnun”.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem na stronie internetowej krakowculturesummer.pl.

Fot. Wojciech Wandzel / KBF

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności