Eskorta policji ulicami Krakowa

Krakowski dzielnicowy pilotował samochód ulicami Krakowa.

Kilka dni temu  w trakcie realizacji zadań służbowych na skrzyżowaniu ulicy Wielickiej z ulicą Wlotową, koło radiowozu funkcjonariusza zatrzymał się mężczyzna kierujący samochodem osobowym Seatem. Był on wyraźnie zdenerwowany i poprosił dzielnicowego o pomoc w dotarciu do jednego z krakowskich szpitali. Wyjaśnił, w pojeździe znajduje się jego żona będąca w zaawansowanej ciąży, u której rozpoczęła się akcja porodowa.

Policjant bez chwili zawahania podjął decyzję o pilotażu pojazdu przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Prawidłowa reakcja dzielnicowego, a także jego doświadczenie pozwoliło na szybki i bezpieczny przejazd ulicami zatłoczonego miasta. Dzięki temu rodząca kobieta trafiła do szpitala na czas i została przekazana pod fachową opiekę lekarzy.
Jeszcze tego samego dnia do Komendy Miejskiej Policji w Krakowie wpłynął email od przyszłego taty małej Adrianny, który podziękował funkcjonariuszowi za udzieloną pomoc i to, że jego dziecko przyjdzie na świat w bezpiecznych warunkach. 

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności