Chciała policjantom wręczyć łapówkę

13 sierpnia br. policjanci z Komisariatu Policji w Gdowie otrzymali zgłoszenie o awanturującej się pijanej 41-letniej mieszkance gminy Gdów. Kobieta zachowywała się agresywnie, zakłócała ciszę nocną domownikom oraz sąsiadom. Podczas interwencji  nadal była agresywna i nie reagowała na polecenia policjantów wzywające do zachowania zgodnego z prawem. W związku z powyższym mundurowi  poinformowali kobietę, że zostanie przewieziona do Miejskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień.

Wtedy 41-latka, chcąc uniknąć spędzenia nocy w izbie wytrzeźwień, próbowała wręczyć funkcjonariuszom pieniądze w kwocie 400 złotych. Stróże prawa pouczyli ją,  że taka propozycja  jest przestępstwem. Kobieta  jednak nie dawała za wygraną i  ponowiła swoją „ofertę”,  wręczając policjantowi gotówkę. Wówczas została zatrzymana i zamiast do izby wytrzeźwień, trafiła do policyjnego aresztu.
Teraz odpowie za próbę przekupstwa policjanta.  Wobec podejrzanej prokuratur zastosował środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego.
Za popełnione przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności