Będzie wstrzymany ruch pociągów na odcinku Kraków Zabłocie – Kraków Płaszów

Koleje Małopolskie informują, że w sobotę od godz. 16:00 do 8 sierpnia do godz. 06:00 zaplanowano przerwę w ruchu pociągów na odcinku Kraków Zabłocie – Kraków Płaszów. Taka sytuacja spowodowana jest koniecznością zabudowy tymczasowego przejścia rozjazdowego pomiędzy torami linii kolejowej nr 91 i 629 w celu przebudowy wiaduktu kolejowego nad ulicą Powstańców Wielkopolskich. Okoliczność ta spowoduje istotne zmiany w ruchu pociągów linii SKA1 i SKA3.

W przypadku SKA1, pociągi będą podzielone na dwie relacje: Wieliczka Rynek-Kopalnia – Kraków Płaszów oraz Kraków Główny – Kraków Lotnisko. Na odcinku Kraków Płaszów – Kraków Główny, podróżni mogą skorzystać ze wszystkich tramwajów kursujących po trasie linii 3 pomiędzy przystankami Dworcowa – Dworzec Główny Zachód oraz po trasie linii 50 pomiędzy przystankami Dworzec Płaszów Estakada – Dworzec Główny Tunel.

Szczegółowy rozkład jazdy pociągów SKA1 Kraków Lotnisko – Wieliczka Rynek-Kopalnia w dniach 7/8 sierpnia w godzinach 16:00 – 6:00

W przypadku SKA3, pociągi 33450 i 33403 będą kursować na trasie skróconej do i z Krakowa Płaszowa. Wszystkie pozostałe pociągi normalnie kursujące przez odcinek Kraków Zabłocie – Kraków Główny, w godzinach 16:00 – 6:00, będą zostaną skierowane na trasę objazdową, omijającą zamknięty odcinek linii kolejowej. Od Krakowa Zabłocia pociągi jadące w kierunku Tarnowa zostaną skierowane na linię nr 624 i pojadą przez Kraków Podgórze do stacji Kraków Bonarka, gdzie zmienią kierunek jazdy i zostaną skierowane linią nr 94 do stacji Kraków Płaszów. Od Krakowa Płaszowa pociągi wrócą na dotychczasową trasę. W związku z wydłużeniem czasu przejazdu o ok. 20-25 minut, został opracowany specjalny rozkład jazdy uwzględniający odmienną drogę przejazdu.

Ponadto w związku ze skierowaniem w godzinach przerwy w ruchu wszystkich pociągów dalekobieżnych na trasę przez Kraków Nową Hutę, pociąg 33478 wyjątkowo pojedzie trasą „średnicową” tzn. przez Kraków Płaszów i dalej objazdem przez Kraków Bonarkę. Oznacza to, że w dniu 7.08.2021 r. stacje i przystanki na odcinku będą obsługiwane pociągiem i nie będzie konieczności przesiadki w Podłężu na autobus komunikacji zastępczej.

Uwaga! Pociągi SKA3 nie będą obsługiwać stacji i przystanków na trasie objazdowej.

Szczegółowy rozkład jazdy pociągów SKA3 Kraków Główny – Tarnów w dniach 7/8 sierpnia w godzinach 16:00 – 6:00

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności