Będą zmiany organizacji ruchu w rejonie pętli Krowodrza Górka

Od poniedziałku, 30 sierpnia od godz. 9.00 zamknięta będzie dla ruchu ul. Krowoderskich Zuchów przed skrzyżowaniem z Fieldorfa Nila po stronie południowej. Dla kierowców wyznaczono objazd ulicami Fieldorfa Nila, Prądnicka, Bratysławska, Wybickiego. Dla pieszych i rowerzystów wytyczony będzie ciąg dla pieszych po wschodniej stronie zamkniętej ulicy. Taka sytuacja potrwa około tydzień. W tym czasie na ul. Krowoderskich Zuchów prowadzone będą roboty przy przebudowie sieci ciepłowniczej.

Z kolei od ok. 6 września, po otwarciu dla ruchu ul. Krowoderskich Zuchów, wprowadzony będzie ruch jednokierunkowy na ul. Fieldorfa Nila. Ma to związek również z przebudową sieci ciepłowniczej. Pojazdy będą się mogły poruszać w kierunku ul. Prądnickiej. Roboty potrwają kilka tygodni, będą prowadzone etapami, zamykana będzie raz południowa, a raz północna jezdnia. Piesi będą się mogli poruszać po chodnikach i korytarzem wytyczonym przez teren zielony. Zachowany będzie ruch rowerowy. Dla kierowców wyznaczono objazd ulicami Prądnicka, Bratysławska, Wybickiego, Krowoderskich Zuchów.

W kolejnych tygodniach pojawią się też utrudnienia w ruchu na ul. Krowoderskich Zuchów na wysokości pętli tramwajowo-autobusowej w związku z przebudową sieci energetycznej i teletechnicznej. Będą one polegały na zawężeniu połowy jezdni, ruch będzie sterowany przez pracowników budowy.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności