Akcja służb w rejonie „dzikiego” przejścia przez tory kolejowe w Krakowie

24 sierpnia br. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie wraz z  pracownikami PKP oraz Funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei przeprowadzili działania na „dzikim” przejściu w rejonie stacji kolejowej – Kraków Łagiewniki pomiędzy ul. Zakopiańską, a ul. Suchą.  Akcja odbyła się w związku z częstymi zgłoszeniami dot. nielegalnego przechodzenia pieszych przez tory. Działania miały na celu podniesienie bezpieczeństwa w obrębie torowiska i eliminowanie ruchu pieszych na wydeptanych przez lata „dzikich” przejściach.

Droga hamowania jadącego z dużą prędkością pociągu wynosi kilkaset metrów, dlatego nawet szybka reakcja maszynisty w chwili spostrzeżenia człowieka na torach jest bezskuteczna. Takie miejsca nie są przystosowane do ruchu pieszych i zwykle w pobliżu znajduje się oznaczenie o całkowitym zakazie przekraczania torów. Nie wszyscy jednak stosują się do znaków i ryzykują spowodowanie wypadku, w którym pieszy praktycznie nie ma szans na przeżycie.

Podczas działań funkcjonariusze wraz z pracownikami kolei informowali pieszych uczestników ruchu o prawidłowych zachowaniach w rejonie torów. Wskazywali na korzystanie z legalnych dobrze oznaczonych i zabezpieczonych zaporami przejść i tam kierowali osoby próbujące przedostać się na drugą stronę.

Fot. Policja.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności