79-latek dorabiał sobie do emerytury kradnąc rowery

W połowie zeszłego tygodnia, policjanci udali się do jednego z bloków w centrum miasta, gdzie według ich ustaleń zamieszkiwać miała osoba odpowiedzialna za kradzież rowerów, do której doszło pod koniec lipca br. na krakowskiej Krowodrzy.

Około godziny 6, z budynku wyszedł mężczyzna odpowiadający rysopisowi podejrzewanego. Policjanci natychmiast wylegitymowali …79-latka. W trakcie przeszukania komórki lokatorskiej przypisanej do jego lokalu policjanci znaleźli, a następnie zabezpieczyli jeden ze skradzionych rowerów. W związku z tym mężczyzna został zatrzymany, a następnie przewieziony do pobliskiego komisariatu, gdzie w trakcie przesłuchania przyznał się do kradzieży. Jak oświadczył, wybierał rowery pozostawione na zewnątrz, których właściciele zapomnieli o ich zabezpieczeniu. Ponadto kryminalni ustalili, że drugi ze skradzionych pojazdów 79-latek sprzedał w jednym z punktów ze skupem złomu.

Funkcjonariusze jeszcze tego samego dnia udali się do skupu, gdzie zabezpieczyli drugi ze skradzionych jednośladów. Łączna wartość strat wyceniona została przez właścicieli rowerów na blisko 1500 złotych.

Mężczyźnie postawiony został zarzut kradzieży. Grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności